57% українців перейшли, або стали частіше спілкуватись українською з 24 лютого — опитування Суспільного

. Фото ілюстративне: Суспільне

57% українців стали спілкуватися більше або перейшли на українську з початком повномасштабного вторгнення Росії в України 24 лютого.

Про це свідчить опитування на замовлення Суспільного 18-19 жовтня 2022 року.

42% українців стали спілкуватися українською більше. 14% повністю перейшли на українську.

Жителі міст з населенням 50 тисяч і менше частіше спілкувалися українською ще до повномасштабного вторгнення, ніж великі міста. Тому збільшення їх спілкування українською не таке виражене, як серед жителів великих міст (54% проти 60% у великих містах). Водночас жителі невеликих населених пунктів частіше за великі міста повністю переходять на українську: 17% — у містах менше 50 тисяч перейшли на українську, а серед міст 50 тисяч та більше таких лише 11%.

Дослідження було проведено 18-19 жовтня 2022 року компанією Gradus Research на замовлення Суспільного і за підтримки BBC Media Action. За допомогою мобільного додатку GRADUS було опитано 1000 респондентів віком 18-60 років по всій Україні, окрім окупованих територій та зон активних бойових дій. Вибірка відображає структуру населення України віком 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та освітою. Похибка дослідження складає 3,1% з довірчим інтервалом 95%.

Читайте також

Обов'язкові іспити для набуття українського громадянства: Рада підтримала законопроєкт

У Вікіпедії виявили тіньових редакторів, які додавали в статті російську пропаганду