Обов'язкові іспити для набуття українського громадянства: Рада підтримала законопроєкт

. Президент України Володимир Зеленський тримає паспорт громадянина України в Маріїнському палаці, в Києві, 28 липня 2022 р, фото: УНІАН

Верховна Рада сьогодні 18 жовтня прийняла за основу законопроєкт №7606, згідно з яким уточнюються умови прийняття до громадянства України.

Про це повідомив народний депутат від партії "Голос" Ярослав Железняк.

Зазначається, що відповідним законом запроваджується знання основ Конституції України та історії України, а також володіння державною мовою на достатньому рівні як умова прийняття до громадянства України. На складання іспитів та подання відповідних документів надається 2 роки.

Такі ж правила діють для осіб, прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес для України, які в установленому законодавством України порядку проходять військову службу за контрактом у Збройних Силах України, у тому числі які нагороджені державною нагородою тощо.

За законопроєкт проголосували 309 депутатів.

Що відомо

  • 28 липня 2022 року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Кабінет міністрів вніс до Верховної ради проєкт закону про умови набуття громадянства України. Шмигаль зазначив, що громадянство України — це "привілей, який потрібно заслужити знаннями й повагою до основоположних засад країни".

Читайте також

Іспит з української мови для здобуття громадянства: що потрібно знати