Підряд на будівництво метро за 22 млн гривень. Микитасю обрали запобіжний захід: що відомо

Доповнено
Максим Микитась. Фото: УНІАН

Вищий антикорупційний суд у четвер, 20 жовтня, обрав запобіжний захід екснардепу та ексголові державної компанії "УкрБуд" Максиму Микитасю, якого підозрюють у спробі підкупу мера Дніпра.

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді 2 місяців тримання під вартою або заставу 260 млн грн.

18 жовтня пресслужба НАБУ повідомила, що Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили колишнього народного депутата та ексголови державної компанії "УкрБуд" Максима Микитася, який вже є фігурантом низки розслідувань, у спробі підкупу за 22 мільйони євро мера Дніпра Бориса Філатова.

Це підтвердив і сам Борис Філатов. Свідчення міського голови під час засідання зачитав прокурор.

“Микитась запропонував мені зустрітися задля обговорення і прийняття мною ряду рішень в його інтересах. Використовуючи повноваження міського голови Дніпра, щодо передачі йому підряду по будівництву метрополітену підконтрольній Микитасю будівельній компанії. Як я зрозумів, у разі мого сприяння Микитасю, він пропонує надати мені винагороду", — йшлося у показах Бориса Філатова.

На думку обвинувачення, Микитась, хотів отримати 220 млн євро від Європейського банку реконструкції та розвитку і залучити підконтрольну йому компанію-підрядника. Вона мала б отримувати 10% від кожної угоди чи фінансової операції. За сприяння Філатова Микитась ніби й пропонував гроші. “Я не запропонував 1, 2 мільйони, 500 чи 200 тисяч євро чи доларів за підписання. Ні. Лише створення спільного підприємства з громади. Все. І контроль з боку громади.” - заперечив Микитась. “Ця структура (компанія-підрядник - ред) буде погоджувати всі інвойси, буде контролювати. Місто могло додатково заробити 10%, а не особисто Філатов. І що тут кримінального? Тут навіть все законно", — зазначив адвокат.

Якщо Микитась внесе заставу — має здати паспорт та носити браслет, зазначено в ухвалі суду. Сторона захисту може оскаржити рішення впродовж 5 днів.

Нагадаємо, у 2017 році у Дніпрі розпочали будівництво трьох нових станцій метро: Центральної, Театральної та Музейної й 4 кілометрів тунелів між ними. Через повномасштабне російське вторгнення турецькі підрядники зупинили роботи, а будівництво тимчасово законсервували.

Читайте також

Вживав горілку, не з’являвся на роботі: Атрошенко розповів про прорахунки Микитася