Звільнили 108 жінок: Україна провела обмін полоненими з Росією

Важливо
. Фото: Андрій Єрмак

Україна та Росія провели черговий обмін військовополоненими, при цьому Україна змогла повернути 108 жінок, яких утримували росіяни.

Про це повідомив керівник Офіс президента Андрій Єрмак.

"Черговий масштабний обмін полоненими вдалося провести сьогодні. Особливо емоційний та справді особливий — ми звільнили з полону 108 жінок. Це був перший цілковито жіночий обмін", — зазначив посадовець.

За його словами, у полоні перебували мами та доньки, яких дуже чекали рідні.

"37 евакуйованих з "Азовсталі", 11 офіцерів, 85 — рядових та сержантів. З них — 35 захисниць із ЗСУ, 32 — ВМС, 12 — ТРО, 8 — НГУ, включно з 2 із "Азову", 5 — ДССТ, 4 ДПСУ та 12 цивільних", — розповів Єрмак.

За його словами, серед звільнених були й дівчата, незаконно ув‘язнені в ОРДЛО, які потрапили в полон ще до широкомасштабного вторгнення.

"Люди сиділи з 2019 року в псевдореспубліках за "надто проукраїнську позицію", яка виражалась в перевезенні гуманітарки для дітей-сиріт, надумані "шпигунство" та "тероризм", — зазначив керівник ОПУ.

Єрмак додав, що обмін був нервовим та супроводжувався багатьма деталями й моментами, які могли змінити його хід.

"При обмінах завжди багато ризиків, які треба прораховувати від моменту підготовки та під час самого процесу. Права на помилку немає. Є завдання президента повернути всіх, і від чітких дій команди залежить, щоб наші люди були вдома", — підкреслив чиновник.

Андрій Єрмак зазначив, що всі жінки пройдуть медичний огляд та реабілітацію. Він також подякував за роботу Координаційному штабу з питань поводження із військовополоненими і всім причетним.

Що відомо

  • Україні 13 жовтня під час чергового обміну вдалося звільнити з полону 20 людей: 14 з них — військові ЗСУ, 4 — бійці тероборони, один нацгвардієць та один військовослужбовець ВМС. Деякі з них були в колонії в Оленівці.
  • 21 вересня Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азову", повідомили Суспільному у полку. Обмін відбувся у Чернігівській області, повідомляють кореспонденти Суспільного. Водночас частина звільнених військових зараз в Анкарі, Туреччина.
  • Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових. З них 108 — бійці "Азову". Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії — вони повертаються за посередництва Саудівської Аравії.
  • В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука.