ПВК "Вагнера" створює Telegram-канал, щоб конкурувати з Кадировим — ISW

ПВК Вагнера. Фото: УНІАН

Приватна військова компанія “Вагнера” 6 жовтня оголосила про створення власного приватного каналу Telegram 6 жовтня. Про це йдеться в аналітичному звіті американского Інституту вивчення війни (ISW).

Таким чином фінансист “Вагнера” Євген Пригожин хоче мати голос, щоб конкурувати з блогерами та, можливо, чеченським командиром Рамзаном Кадировим, у кожного з яких є власні Telegram-канали.

“Створення для Вагнера групи для поширення “фронтових матеріалів без цензури” може бути частково інструментом вербування, але, ймовірно, також є спробою створити формальний спосіб для Пригожина та його союзників прямо впливати на інформаційний простір приблизно так само, як Кадиров і російські націоналістичні блогери використовують Telegram”, — йдеться у звіті.

Читайте також: Іранські дрони-камікадзе суттєво не вплинуть на хід війни — ISW

Раніше стало відомо, що на російських маршрутках з'явилася реклама ПВК "Вагнера". Так, у Новосибірську на громадському транспорті, зокрема на автобусах та маршрутках, розмістили рекламу групи "Вагнера".

Раніше у мережі з'явилося відео, на якому імовірно російський бізнесмен та ресторатор Євген Пригожин вербує ув'язнених однієї з російських колоній для участі у війні проти України у складі ПВК "Вагнера".

Тим, хто поїде воювати в Україну, імовірно Пригожин обіцяв помилування через пів року, хоча охочі продовжувати службу, за його словами, зможуть лишитися. Окремо він пояснив, що тіла загиблих відвозять туди, куди бійці вказують у своєму заповіті, і ховати вагнерівців мають на Алеях героїв, якщо в тому чи іншому місті така є.

Згодом ЗМІ повідомили, що ПВК "Вагнера" завербувала в Росії близько шести тисяч ув'язнених.

Інформація про вербування росіян у ПВК "Вагнера" з'явилася до того, як президент РФ Володимир Путін підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії, заявивши, що лінія зіткнення в зоні "спеціальної військової операції" перевищує тисячу кілометрів.

Група Вагнера була створена 2013 року в Російській Федерації для участі у збройних конфліктах без залучення регулярних військ. Брала участь у бойових діях, зокрема, на сході України з 2014 року та під час повномасштабної війни проти України на стороні Росії, у Сирії на боці союзника Росії режиму Асада, у Судані.

Читайте також

Засновник ПВК "Вагнер" стає обличчям війни РФ проти України — ISW

Українські IT-спеціалісти зламали сайт російської військової компанії "Вагнер"