З 1 серпня по 30 вересня через одеські порти було відвантажено 5,5 млн тонн аграрної продукції на 241 корабель. Близько 40% вантажів пішло з порту "Південний", повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства.
Повідомляється, що у серпні було експортовано 1,62 млн тонн зернових та продуктів переробки, а в вересні — 3,9 млн тонн. За два місяці найбільше було експортовано кукурудзи — 44%, частка пшениці перевищує 28%. У вересні стрімко зросли обсяги відвантаження ячменю, ріпаку, олій та шротів. 72% пшениці відвантажено до країн Африки, Близького Сходу, Південно-Східної Азії та Туреччини.
"В країні Африканського континенту відвантажено майже 423 тис тонн пшениці. Зокрема, до Ефіопії вже відправлено 53,3 тис тонн, до Кенії – 51,3 тис тонн, до Сомалі – 28,5 тис тонн, до Судану 65,6 тис тонн. Частка країн Африки в експорті пшениці через Зерновий коридор за два перші місяці роботи склала 27%", – говориться у повідомленні.
До Ємену надійшло 3% від загального обсягу експортованої пшениці, до Афганістану – 2%.
Частка Туреччини у торгівлі українською пшеницею – 25,6% і країна є одним з найбільших хабів з переробки пшениці на борошно, яке згодом також частково надійде до країн, які знаходяться на межі голоду.
Що відомо
- Робота портів Одещини стала можливою внаслідок підписання угод щодо експорту зерна між Україною, Туреччиною та ООН 22 липня. Такий самий договір з Туреччиною та ООН підписала Росія. Перше судно Razoni з розблокованим українським зерном вирушило 1 серпня з Одеського порту до ліванського порту Триполі. Угода укладена на 100 днів, її дія завершується в листопаді.
Читайте також
Обстріл Запоріжжя, Рош га-Шана в Умані, жінка з оладками з Балаклії. Тиждень війни у фото