Українських військовополонених катували голодом — омбудсмен

. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, фото: УНІАН

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що українських військовополонених катували голодом і закликав міжнародні організації наполягати на дотриманні росіянами норм щодо гуманного ставлення до полонених під час війни.

"Коли я кажу, що наші військовополонені втратили десятки кілограмів ваги, перебуваючи в російському полоні, це не про те, що їх погано годували, це про те, що їх катували голодом.До того ж наглядачі за полоненими їли нормальну їжу перед зголоднілими полоненими, які місяцями виживали на тому мінімумі харчів, які важко назвати їжею", – написав омбудсмен у Telegram.

Він нагадав слова звільненого з полону Михайла Діанова: "Хочете закатувати людину чи морально і фізично знищити – не годуйте її. Годуйте ледь-ледь. Мало того, через місяць їжте при ній щось смачне".

Військовий в інтерв'ю описав, як російські "вертухаї" били по голові тих, хто "провинився", наприклад, повернув очі не в той бік. Навіть в останній день перебування у полоні, вони знущалися з українських воїнів.

За словами Лубінця, такі дії російських окупантів викликають обурення.

"Пряме ігнорування Женевських конвенцій. Пряме ігнорування нормального поводження з людьми. Пряме ігнорування здорового глузду. Про це не можна мовчати! Вкотре звертаюся до міжнародних організацій, аби наполягали на дотриманні росіянами норм щодо гуманного ставлення під час війни", – наголосив омбудсмен. Лубінець зазначив, що влада продовжуватиме працювати та визволяти українців з полону.

"Робимо для цього все, що в наших силах! Кожен українець і кожна українка мають повернутися додому!" – сказав він.

Що відомо

  • 21 вересня Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азову". Обмін відбувся у Чернігівській області. Загалом з російського полону звільнили 215 військових. З них 108 — бійці "Азову". Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії — вони повернулись за посередництва Саудівської Аравії.
  • В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука. За словами голова ГУР Міноборони України Кирило Буданов, екснардеп від "ОПЗЖ" Віктор Медведчук був потрібен ФСБ, бо через нього йшло фінансування агентів РФ в Україні.
  • До спецоперації, крім України, були долучені Польща, Саудівська Аравія, Туреччина.

Читайте також

Україна готує наступні обміни полонених — ГУР

"Якщо це сон — не будіть мене". Сестра звільненого Дмитра Козацького "Ореста" про зустріч після обміну

Полк "Азов" повернув 30 тіл полеглих військовослужбовців та проводить їх ідентифікацію

У російському полоні залишаються понад дві тисячі українців — Верещук