Зеленський скликає термінове засідання РНБО

Президент України Володимир Зеленський. Фото: Getty Images

Президент Володимир Зеленський 30 вересня скликає термінове засідання Ради національної безпеки та оборони України, повідомив прессекретар президента Сергій Никифоров.

"Президент Володимир Зеленський скликає на завтра термінове засідання Ради національної безпеки та оборони України. Порядок денний та інші подробиці повідомимо згодом", — написав він у Facebook.

28 вересня Росія заявила, що псевдореферендуми про входження окупованих частин Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей України добігли кінця, а переважна більшість населення регіонів нібито підтримали цю ініціативу.

Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков повідомив, що Володимир Путін у п'ятницю, 30 вересня, візьме участь у церемонії підписання "договорів" про вступ до Росії окупованих територій України, де пройшли "референдуми".

Під час оголошення часткової мобілізації в РФ 21 вересня 2022 року Путін також заявив, що країни Заходу влаштували "ядерний шантаж" Росії, відтак при загрозі територіальній цілісності вона готова "використати всі наявні в себе засоби". Про ці погрози російського президента згадав і президент США Джозеф Байден, заявивши, що "ядерні погрози на адресу Європи і безрозсудна зневага до обов'язків режиму нерозповсюдження ядерної зброї — це надзвичайно суттєве порушення Статуту ООН".

Після цього секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що апарат Ради нацбезпеки і оборони незабаром опублікує інструкцію на випадок застосування РФ ядерної зброї.

Що відомо

  • На тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей 23 вересня розпочались псевдореферендуми про приєднання до РФ. Окупаційна влада пропонувала українцям голосувати вдома, на вулиці, на новостворених виборчих дільницях. Разом з так званими членами виборчих комісій до місцевих приходили озброєні військові.
  • В українському МЗС заявили, що фейкові "референдуми" та гібридна мобілізація нічого не змінять для РФ.
  • У ЄС попередили, що за жодних умов не визнають результатів "референдумів", які Російська Федерація намагається організувати на тимчасово окупованих територіях України, а всі причетні до них будуть притягнуті до відповідальності.
  • Рада Федерації, верхня палата парламенту РФ, може розглянути проєкти законів про приєднання окупованих територій України до Росії на засіданні, яке відбудеться 4 жовтня.

Читайте також

Том Купер — про бої за Лиман, український контрнаступ та ядерну зброю Росії

"Так" або "ні" — в дуло автомату. Розповіді місцевих про "референдум" на окупованих територіях

Пропагандист, ковід-дисидент та поціновувач "ДНР": ким виявились "іноземні спостерігачі" на "референдумі" РФ