У Росії спрогнозували результати "референдумів" на окупованих територіях

Ілюстративне фото: Getty Images

Російські пропагандисти стверджують, що більшість мешканців окупованих територій Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей планують долучитись до "референдуму", анонсованого окупантами, та в переважній більшості прагнуть підтримати входження регіонів до складу Росії.

Таку інформацію оприлюднила організація під назвою "Інститут соціального маркетингу "ІНСОМАР".

В "ІНСОМАР" стверджують, що провели опитування серед мешканців окупованих територій Запорізької та Херсонської областей, а також так званих ДНР та ЛНР. У першому випадку респондентів нібито питали про вихід зі складу України, створення "самостійної держави" та її входження до складу РФ на правах суб’єкта, а у другому — лише про входження до складу Росії.

В організації стверджують, що увійти до складу РФ прагнуть 84% мешканців окупованих територій Запоріжжя, 83% — Херсонщини, 94% — "ДНР" та 97 — "ЛНР". Проти цього висловлюються по одному відсотку жителів у Запорізькій та Херсонській областях, та жодного — на окупованих територіях Донбасу.

Відмовились відповісти на питання 15% мешканців окупованої Запорізької області, 16% — Херсонщини, 6% — "ДНР" та 3% — "ЛНР". При цьому жоден не повідомив про намір зіпсувати бюлетень.

При цьому в організації також стверджують, що більшість жителів окупованих територій готові взяти участь у "референдумі" — від 72% на Херсонщині до 91% в "ЛНР".

Що відомо

  • На тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей 23 вересня розпочались псевдореферендуми про приєднання до РФ. Окупаційна влада пропонує українцям голосувати вдома, на вулиці, на новостворених виборчих дільницях. Разом з так званими членами виборчих комісій до місцевих приходять озброєні люди.
  • На Запоріжжі людей змушують брати участь у псевдореферендумі шантажем та погрозами.
  • В українському МЗС заявили, що фейкові "референдуми" та гібридна мобілізація нічого не змінять для РФ.

Читайте також

У Маріуполі озброєні люди збирають голоси на "референдумі"

Незаконний, нелегітимний, фейковий: що херсонці кажуть про псевдореферендум

"Так" або "ні" — в дуло автомату. Розповіді місцевих про "референдум" на окупованих територіях

Узаконене насильство та воєнний злочин: Офіс президента прокоментував "референдуми" на окупованих територіях

Чи завжди за участь у "референдумах" окупантів загрожує покарання: пояснює нардеп