Естонія доєдналась до позову України проти РФ в Міжнародному суді щодо геноциду

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу (Фото: Саара Пелтола /Lehtikuva/AFP via Getty Images)

Естонія офіційно подала до Міжнародного суду заяву про втручання у позов у зв'язку з війною Росії проти України, зокрема, через недотримання Росією Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

Про це повідомляє Естонська громадська телерадіомовна компанія

"Естонія разом з іншими учасниками Конвенції про запобігання злочину геноциду хотіла б втрутитися в суперечку між Україною та Росією, оскільки агресія Росії під приводом запобігання та покарання геноциду серйозно підірвала сенс такого жахливого злочину, як геноцид", — заявив Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу.

Він додав, що суд має дати оцінку діям Росії та хибним звинуваченням, висунутим нею.

Раніше до Міжнародного суду ООН з аналогічною заявою також зверталися США, Велика Британія, Німеччина, Латвія, Литва, Франція, Нова Зеландія, Румунія та Швеція.

Україна звернулася до Міжнародного суду, розташованого в Гаазі, за два дні після російського вторгнення 24 лютого, пославшись на заяви Росії про "геноцид українців", нібито скоєний у Луганській та Донецькій областях на сході України, як не засновані на фактах.

Як зазначає видання, це фактично зробило вторгнення Росії незаконним з погляду міжнародного права, оскільки представники Російської Федерації не були присутні на слуханнях у Міжнародному суді 7 березня, а Росія не виконала тимчасового заходу Міжнародного суду від 16 березня, що закликає до припинення російської агресії в Україні.

Що відомо

  • 21 липня Україна заявила, що хоче створити міжнародний трибунал, який розглядатиме злочин агресії Росії проти України. Проєкт може отримати назву Tribunal for Russia.
  • Міжнародний кримінальний суд вже веде розслідування агресії Росії в Україні. 28 лютого прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.
  • У березні МКС за зверненням 42 країн оголосив про початок розслідування воєнних злочинів внаслідок вторгнення РФ в Україну. Україна заявила, що вимагатиме у міжнародних судах максимально жорсткого покарання для російських військовослужбовців, причетних до воєнних злочинів, аж до довічного ув’язнення.
  • Україна не ратифікувала Римський статут ― документ на основі, якого працює Міжнародний кримінальний суд.

Читайте також

"Мають відповідати конкретні люди" — агент України в суді ООН про спецтрибунал для керівництва РФ

Понад 40 країн світу виступили з новою заявою про підтримку України у Міжнародному суді ООН