Звільнені з полону РФ українці у різному стані, до багатьох застосовували тортури — Буданов

. Плакати під час акції, влаштованої рідними захисників "Азовсталі" у Львові на початку серпня. Фото: УНІАН

Усі звільнені з полону українці перебувають у різному стані. До деяких з них застосовували тортури. Крім цього полонених військових утримували в багатьох різних закладах.

"Є особи, які знаходяться фізично більш менш нормальному станові, за винятком хронічного недоїдання, пов’язаного з поганими умовами тримання. Є особи до яких застосував дуже жорстокі тортури і на жаль відсоток таких осіб серед яких ми повернули є досить великим. Абсолютно різний стан у них", — розповів під час брифінгу голова розвідки Кирило Буданов.

Він додав, що їх утримували в різних місцях, але до багатьох полонених застосовувались "жорстокі види тортур".

"Їх тримали не так як планувалося спочатку в одному місці в Оленівці, а в багатьох різних закладах на території як тимчасово окупованої України, так і на території РФ", зазначив Буданов.

Голова МВС Денис Монастирський повідомив, що більшість звільнених з полону вже зустрілись зі своїми рідними, частина з них перебуває в Чернігові в лікарні.

"Фактично всі потребують медичної реабілітації. Абсолютно всі потребують психологічної реабілітації. Таке доручення дав президент України, забезпечити цю реабілітацію. Зараз іде робота, найкращі фахівці будуть залучені до цієї роботи. 9 прикордонників у відповідному шпиталі прикордонників, поліція також залучена, хлопці ЗСУ в медзакладах поки що Чернігівщини, зараз вони переберуться до Києва", сказав Монастирський.

Він розповів, що українські командири не знали, куди їдуть і не розуміли, де перебувають. Монастирський також додав, що захисники Азовсталі думали, що їх везуть на "судилища".

"Мова про командирів. Вони порівняли місця де були, в одиничних камерах. Частина зберігалася в Оленівці. Коли зустріли, запитали відразу, кого ще обміняли. І спілкувалися, аби повернути всіх", — розповів міністра внутрішніх справ.

Що відомо

  • 21 вересня Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азову", повідомили Суспільному у полку. Обмін відбувся у Чернігівській області, повідомляють кореспонденти Суспільного. Водночас частина звільнених військових зараз в Анкарі, Туреччина.
  • Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових. З них 108 — бійці "Азову". Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії — вони повертаються за посередництва Саудівської Аравії.
  • В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука.