Перейти до основного змісту

Людей у Бучі вбивали флешетами — снарядами часів Першої світової. Зараз їх майже не використовують

. Флешети. Фото: Wikimedia Commons

Російські війська, які окупували місто Буча на Київщині, застосовували флешети — невеликі металеві дротики, які застосовували ще за часів Першої світової війни для ураження піхоти. Вони стали причиною смерті десятків цивільних.

Про це повідомляє The Guardian із посиланням на очевидців і судмедекспертів, які здійснювали розтин тіл людей у братських могилах у Бучі.

"Ми знайшли кілька справді тонких, подібних до голок об’єктів у тілах чоловіків і жінок — так само, як і мої колеги в області. Їх важко знайти в тілі, вони надто тонкі. Більшість тіла — з району Бучі та Ірпеня", — розповів судмедексперт Владислав Піровський.

Незалежні експерти, з якими проконсультувалося The Guardian, підтвердили, що знайдені в тілах загиблих об’єкти є флешетами. Ці снаряди є тонкими металевими голками 3-4 сантиметри завдовжки, які містяться в танкових чи артилерійських набоях.

Коли набої розриваються, флешети розлітаються на відстань до 300 метрів завширшки і 100 метрів завдовжки. Часто снаряди після ураження людини згинаються в гачок, а оперення флешети відколюється і завдає додаткового поранення.

За словами свідків, війська РФ використовували флешети наприкінці березня — за кілька днів до відступу з Бучі. При цьому ці снаряди майже не використовуються в сучасних війнах за винятком Армії оборони Ізраїлю.

The Guardian зазначає, що флешети не заборонені до використання. Але їхнє застосування в місцях проживання мирного населення через невибірковий характер є порушенням міжнародного гуманітарного права.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 60. Текстовий онлайн

"Скажуть, що якісь схиблені приїхали пекти хліб під час війни". Як польський пекар випікає хліб в Бучі

Паски для захисників. У Бучі приготували великодні смаколики для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

"Завдання, щоб до поминальних днів усі тіла знайшли спокій" — інтерв’ю з мером Бучі

Підписуйтесь на розсилку Суспільного головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції