Лукашенко заявив про готовність "піднімати військових по тривозі"

. Олександр Лукашенко, 9 вересня 2021 року в Москві (Фото Михайла Свєтлова / Getty Images)

Не визнаний низкою країн білоруський президент Олександр Лукашенко заявив про "небезпечну" ситуацію в умовах війни Росії проти України, а також закликав піднімати по тривозі не лише регулярні війська, але й народне ополчення, яке начебто формується.

"І нам ні в якому разі не можна спрощуватися. Не треба нічого боятися. Треба нам підняти по тривозі якусь військову частину за нормами воєнного часу, отже, треба. Треба народне ополчення — перевірити там на місці, що це за бійці у нас будуть, і яка у них зброя, значить, треба. Особливо останнє. Тому що народне ополчення у нас у стадії формування. Тому ці речі ми не повинні забувати і це у вас все має бути під контролем", — цитує Лукашенка "Белта".

Він також заявив, що в Україні "вже створюються якісь чи то полки, чи то батальйони для повалення не тільки влади, але для того, щоб перевернути, відірвати Білорусь і приєднати до блоку НАТО".

"Знову хочуть нову Україну тут у Білорусії створити. Це неприпустимо", – додав невизнаний білоруський президент і наголосив, що через Білорусь "жодного удару в спину, в бік, збоку, з флангів по російських військах бути не повинно".

Що відомо

На початку травня у Білорусі розпочалася раптова перевірка сил реагування. Колони білоруських військ рухалися в бік кордонів Литви і України. 26 травня не визнаний низкою держав світу президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у Збройних Силах Білорусі планують утворити Південне оперативне командування поблизу кордонів з Україною. У серпні Білорусь знову продовжила військові навчання. Військово-повітряні та сили ППО країни проведуть оперативно-тактичні тренування за стрільбами на білоруських та російських полігонах.