"Дорога життя" під Черніговом. Історії людей, які вижили. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Фото: Суспільне

"Дорога життя" до блокадного Чернігова з’явилася після того, як росіяни заблокували місто та розбомбили автомобільний міст через Десну – єдиний, що зв’язував Чернігів з Києвом. Суспільне розповідає історії людей, які загинули або були поранені на "дорозі життя", везучи до блокадного Чернігова їжу, паливо, генератор та медикаменти і збираючись евакуювати понад сотню містян.

30 березня, у переддень відступу з Чернігівщини, в Єнькові російські війська обстріляли колону з п'яти волонтерських бусів. Дві міни влучили поряд з автівками, біля яких перебували люди. Внаслідок обстрілу четверо волонтерів отримали поранення, троє загинули. Олексій Антонов помер від отриманих травм. Богдан Стефанишин і 19-річна Анастасія Тагірова, згоріли біля одного із бусів.

30 березня буси зупинилися біля одного із дворів у Єнькові. Чернігівець Ігор Погодін був одним із дев'яти волонтерів, який їхав в колоні. "Зупинились сітки натягнути маскувальні. На одну встигли, на іншу, якраз натягували", – розповів чоловік.

Міни лягли тут в 10-ти метрах від автівок. Уламками зачепило Ігоря та його товариша Олександра. "Мене прибило до землі, я відлазив від машини на карачках. Все горіло. "Виключило" мене хай секунд на 5. Але коли я отямився, вже все горіло", – розповів волонтер Олександр Василенко.

Повний текст репортажу читайте тут.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 175. Текстовий онлайн

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!