Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" запустив проєкт Мартиролога "Закриті очі"

Меморіальний центр "Бабин Яр"

Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" запустив проєкт МартирологаСписок визнаних мучеників, імена яких наводяться в календарному порядку жертв російсько-української війни серед цивільного населення за 2014–2022рр – "Закриті очі". У ньому зібрано більше 2 тисяч загиблих. Про це повідомляє пресслужба Центру.

Проєкт "Закриті очі" покликаний звернути увагу світової громадськості на результати, до яких призводить повільне реагування на військову агресію і бездіяльність в час масового насильства.

Дані збираються з відкритих джерел, оцінюються дослідницькою командою і публікуються на сайті з можливістю додавати і розширювати важливі факти життя чи обставини смерті. Платформа має англомовну версію.

"В основі концепції Меморіального центру "Бабин Яр" – берегти пам'ять про жертви Голокосту, однієї з найбільших трагедій людства, яка виросла на підґрунті національної нетерпимості. Наш мартиролог – це, з одного боку, меморіальна платформа, а з іншого – інструмент комунікації зі світом, який нарешті має прийняти виклик колективної відповідальності за війну, що триває", — каже генеральний директор Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" Максим Рабінович.

Сформувати повний мартиролог можливо тільки, об’єднавши зусилля всіх українців, а тому куратори проєкту закликають ділитися інформацією про загиблу людину, обставини її смерті, історію життя. Після модерації свідчення опублікують і вони стануть частиною національної пам’яті, зазначають в Меморіальному центрі.

"Назва "Закриті очі" несе в собі певний символізм. Ми говоримо про те, що світ воліє не бачити кількість загиблих українців і втрачених життів внаслідок війни. Щоб наш мартиролог перестав поповнюватися новими іменами, люди повинні нарешті відкрити очі і діяти єдиною та злагодженою силою проти жорстокості російського окупанта і на захист України", – каже заступниця гендиректора Меморіалу «Бабин Яр» та ідейний натхненник проєкту "Закриті очі" Анна Фурман.

Щоб доповнити запис про загиблого або змінити інформацію, потрібно написати за електронною адресою moderator@closedeyes.com.

Що відомо

  • Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" — приватний проєкт меморіалу жертвам Голокосту у Бабиному Яру в Києві започаткований 29 вересня 2016 року. Проєкт у 2016 році з'явився з ініціативи та коштом бізнесменів Міхаіла Фрідмана, Павла Фукса та Германа Хана.
  • У червні 2021 року російсько-український бізнесмен Павло Фукс, проти якого 18 червня запровадила санкції Рада національної безпеки і оборони, оголосив про вихід зі складу наглядової ради Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр".
  • 1 березня 2022 року Михайло Фрідман подав заяву про вихід з Наглядової ради, а 16 березня це зробив Герман Хан.
  • У Музеї пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру створять експозицію, присвячену ромам, які загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни.

Читайте також

"Історія повторюється": Зеленський та Кулеба відреагували на обстріл телевежі й Бабиного Яру в Києві

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!