Звіт Amnesty International про "порушення" ЗСУ перевірять незалежні експерти

. Генеральна секретарка Amnesty International Аньєс Калламар, фото: Associated Press

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International хоче, щоб незалежні експерти перевірили її доповідь, у якій містяться звинувачення на адресу ЗСУ у порушенні законів війни.

Про це повідомляє Deutsche Welle. Як зазначає видання, перевірка відбуватиметься "на міжнародному рівні".

"Йдеться про перевірку процесів та рішень, що передували публікації пресрелізу, проведених досліджень, процесу підготовки матеріалу, а також про юридичний та політичний аналіз звіту", — зазначається в повідомленні.

При цьому в Amnesty International наголосили, що також важливо вивчити владні рішення всередині колективу та динаміку в основі його організаційної культури.

"Ми хочемо зрозуміти, що саме пішло не так і чому, щоб отримати уроки і покращити нашу роботу в галузі прав людини", — зазначили в організації.

Представники Amnesty International заявили, що шкодують, що пресреліз, присвячений дослідженню, оприлюднили без достатнього контексту.

"У ньому не було приділено належної уваги російській агресії з порушенням міжнародного права та численним воєнним злочинам, скоєним російськими військовими та задокументованим Amnesty International", — вважають правозахисники.

В організації поскаржились на "неточність" передачі висновків звіту.

"Висновки не були передані з тією делікатністю та точністю, яку слід очікувати від Amnesty. Це також стосується подальшого спілкування та реакції Міжнародного секретаріату на критику громадськості", — заявили в AI.

Також організація засудила "інструменталізацію" звіту Amnesty International російською владою.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • 4 серпня міжнародна правозахисна організація Amnesty International опублікувала звіт про дії українських військових. Автори стверджували, що українські бійці нібито піддають небезпеці цивільних, створюючи бази та застосовуючи озброєння в житлових районах, зокрема в школах і лікарнях.
  • Доповідь викликала резонанс у суспільстві, а за добу з'ясувалося, що український офіс правозахисної організації не брав участь у підготовці та поширенні доповіді.
  • Голова українського офісу Оксана Покальчук повідомила, що український офіс просив не публікувати цей звіт, однак в міжнародному офісі не дослухались. Через небажання міжнародного офісу Amnesty International зрозуміти некоректність звіту, українська команда Amnesty звільнилася.
  • 7 серпня Amnesty International перепросила за "страждання та гнів" українців через опублікований звіт, але не відмовилася від своїх висновків.
  • 12 серпня Amnesty International констатувала, що розміщення російських військ на Запорізькій АЕС ставить під загрозу цивільне населення.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 171. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу