Фінляндія пропонує альтернативу забороні на видачу росіянам туристичних віз

Ілюстративне фото: Unsplash

Уряд Фінляндії пропонує не припиняти видавати росіянам туристичні візи, а замість цього скоротити кількість днів на тиждень, коли дозволятиметься подавати документи для оформлення віз.

Як повідомляє видання MTV, таку пропозицію висловив міністр закордонних справ країни Пекка Хаавісто.

"Фінляндія може використовувати національні рішення для скорочення кількості туристичних віз, які видаються росіянам, встановивши часові обмеження", — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, Фінляндія може ухвалити таке рішення на національному рівні. На реалізацію цього механізму можна очікувати найближчим часом, пише видання.

"На практиці це може означати, що ви можете подати документи на отримання туристичної візи в понеділок, а з вівторка по п’ятницю ви можете подати заяву (на отримання візи — ред.) зі сімейних обставин, навчання, роботи чи з інших поважних причин", — пояснив посадовець.

За його словами, у цьому випадку черга на туристичні візи збільшувалася б, а росіяни отримували б їх менше і повільніше.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • У Фінляндії триває дискусія щодо обмеження видачі туристичних віз росіянам, оскільки "громадян дратує, що вони продовжують їхати до Фінляндії і Європи в той час, як Росія перебуває в стані війни з Україною". Гельсінкі розглядають можливість обмеження видачі туристичних віз, зокрема, шляхом обмежень в прийомі заяв і частіших відмовах, пише фінське видання Helsingin Sanomat.
  • Водночас Європейський союз не зможе запровадити повну заборону на видачу віз громадянам Російської Федерації, оскільки такий крок не відповідає візовій політиці ЄС, і "завжди має бути можливість надавати їх певним групам". Про це повідомило фінське видання Helsingin Sanomat із посиланням на відповідь Єврокомісії на їхній запит.
  • Уряд Естонії 11 серпня ухвалив рішення закрити кордони для громадян РФ із шенгенськими візами, виданими республікою. Обмеження набуде чинності за тиждень.

Читайте також

Шольц розкритикував ідею заборонити всім росіянам в’їзд до ЄС. Кулеба відреагував

В ОПУ пояснили, чому росіяни провалюють "паспортизацію" окупованих територій

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!