В ОПУ пояснили, чому росіяни провалюють "паспортизацію" окупованих територій

Фото: pixabay

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Росія провалює спроби провести видачу паспортів на окупованих територіях України, оскільки володіння паспортом РФ не несе жодної користі.

Про це він повідомив на своєму Telegram-каналі.

"Причина проста: російський паспорт сприймається у світі як максимально токсичний. Це — мітка, за якою у будь-якій цивілізованій країні визначають потенційного носія цінностей "русского мира", а отже, репутаційну та безпекову загрозу", — пояснив він.

За його словами, власник російського паспорта на відміну від громадянина України не матиме можливості подорожувати до низки країн, зокрема, у Нідерланди, Норвегію, Бельгію, Данію, Чехію, Словаччину, Литву, Латвію, Естонію та низку інших країн.

"І це лише початок ізоляції… Суттєві труднощі з отриманням віз і посвідок на проживання у багатьох країнах. Імовірність втратити шенгенську візу на будь-якому кордоні за підтримку агресії проти України", — підкреслив посадовець.

Також паспорт РФ означатиме відсторонення від міжнародних спортивних змагань — неможливість представляти свою країну, використовувати національні кольори чи стояти на п'єдесталі під її гімн.

Громадянам РФ також загрожує блокування рахунків у закордонних банках і неможливість або складнощі з відкриттям нових.

"Від Вірменії й Казахстану до Греції, Франції та Німеччини — кожна фінансова установа двічі подумає, перш ніж відкрити росіянину рахунок і наразити на небезпеку всю свою операційну діяльність через можливі санкції", — наголосив Подоляк.

Окрім того, росіянам відмовляють в обслуговуванні в готелях та ресторанах.

"Навіть великі мережі готелів, що працюють у колись заповнених російськими туристами ОАЕ чи Домінікані, відмовляються бронювати номери для власників ru-паспортів. Ніхто не хоче жити чи відпочивати поруч із росіянами. Власники ресторанів, салонів краси, клінік, житла на винайм дедалі частіше заявляють: росіянам вхід заборонено. Ба більше, великі юридичні фірми навіть за великі гроші не беруться представляти інтереси громадян Росії – як це відбувається, наприклад, у Великій Британії", — пояснив посадовець.

Окрім того, набуття громадянства РФ означає кінець європейського шопінгу.

"Люксові бренди чудово розуміють ризики порушення санкцій, тому не продають речі росіянам, які потім повезуть їх на свої болота. Якщо ж вдалося обдурити продавця – не вийде пройти повз "погранця". Десятки справ і конфіскація придбаних товарів – те, що вже отримали шопери-невдахи, наприклад, на кордоні з Фінляндією", — розповів Подоляк.

Радник керівника Офісу президента наголосив, що російський паспорт – це квиток в один кінець, до всесвіту Орвелла, де свобода – це рабство, а невігластво – сила.

"Жодних прав, можливостей чи перспектив. Максимальна зневага та ізоляція від усього прогресивного світу. То обрати це чи паспорт України, який вільно відкриває кордони й серця людей, дає безмежні можливості для подорожей, навчання, розвитку? Відповідь очевидна", — підсумував Михайло Подоляк.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 171. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!