У Черкасах зросла кількість хворих на кишкову інфекцію. Чому хвороба поширилася та як вберегтись

Суспільне Черкаси

У Черкасах за останній місяць у півтора раза зросла кількість хворих на кишкову інфекцію у порівнянні з червнем. Люди скаржаться на діарею, нудоту та високу температуру, розповіла завідувачка інфекційної лікарні Юлія Спаська.

Відсвяткувала день народження і потрапила у лікарню. Зараз восьмирічна Анна-Марія, почувається добре, та ще три дні тому на ранок після події їй стало зле:

"Мені мама вранці поміряла температуру і у мене вона була високою температура 39,8. І мама викликала швидку і ми поїхали у лікарню".

Суспільне Черкаси

Звідки взялася інфекція ні дівчинка, ні її мама не знають. Кількість таких пацієнтів протягом останнього місяця у порівнянні з попереднім значно збільшилося, розповіла завідувачка приймально-діагностичного відділення Юлія Спаська. За її словами, для літа – це традиційна історія:

"Ми маємо зараз спеку. Тобто продукти легше псуються. Також, можливо, що трішки збільшилася кількість людей, які повертаються в місто і довкола міста".

Олександр потрапив у лікарню під час зйомок. Після маніпуляцій – йому поставили крапельницю.

"Сам своїй дитині казав: все що треба і хочеться з'їсти, треба його помити. Це дуже важливо, але ж сам на цьому спіймався", — прокоментував чоловік.

Суспільне Черкаси

Лікарка інфекціоністка Анна Безносюк зауважила: немиті продукти справді можуть спричинити хворобу. Щоб не спіймати інфекцію, рекомендує стежити за чистотою рук та якістю страв.

"Продукти повинні бути свіжими. Вони повинні належним чином зберегтися попередньо і проходити термічну обробку, якщо продукт цього потребує. Тобто якщо це м’ясо, воно повинно бути добре проварене або приготовлене так, щоб не було напівсирим", — прокоментувала лікарка.

Суспільне Черкаси

Якщо ви відчуваєте симптоми отруєння – насамперед необхідно пити багато рідини, порадила лікарка. Якщо ж протягом кількох годин покращення не настає, потрібно звернутись +380 63 466 6967до медзакладу.

Авторка Ольга Мацканіч

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також