Відволікти від негативу: на Черкащині влаштували дозвілля для дітей з громад області та переселенців

Суспільне Черкаси

Спортивні розваги, пісні під гітару, казки від Сашка Лірника та майстер-класи із виготовлення ляльки-мотанки та ліплення із глини. Таке дозвілля для дітей із громад Черкащини та переселенців влаштовують на території Крутого замісу у Мельниках на Чигиринщині, розповів один з організаторів Артур Жуковський.

Разом із молодшою донькою провести дозвілля приїхала у Мельники Ольга Воробйовська. Вона захотіла спробувати сплести ляльку. Жінка робить це вперше:

"У мене старша дівчинка плете, але я ще ніколи не робила цього. Ми вперше з нею плетемо вдвох. Під час плетіння розслабляєшся, фантазуєш, отримуєш масу задоволення".

Суспільне Черкаси

Усі мотанки діти повезуть із собою як власні обереги, розповіла майстриня Світлана Романча. Тому радить дітям під час роботи загадувати бажане:

"Це є сакральна лялька, яку робили з давніх-давен. Кожен для себе робить цю ляльку як оберіг, як раніше робили наші бабусі, прабабусі для себе, для дому, для воїнів".

Прототип свого домашнього кота Коржика ліпила восьмирічна Соня Чекан. З глиною вона працювала вперше:

"Ззаду хвіст у кота буде і напис, що це Коржик. Також роблю для нього носик, тому що кіт без носика – не кіт".

Соня Чекан. Суспільне Черкаси

Ліплять діти із захопленням, розповів Олександр Линник. Він зазначив, що для дітей – це гарний спосіб відволіктися від реалій сьогодення:

"У них включається творча уява, образи і тому трохи зміщується фокус уваги із якихось негативних моментів на позитивні".

Суспільне Черкаси

Зі слів жительки села Лимани, що на Миколаївщині, Галини Іваненко, вперше за останній час вдалося відпочити і відволіктися із дітьми. Через постійні обстріли була вимушена переїхати у Межиріч Канівського району. Жінка розповіла про дозвілля у Холодному Яру:

"Дуже подобається, тут гарна природа, добре відпочивати і дітям весело. Ми приїхали з такого пекла, то для дітей тут дуже добре, бо там не можна було не те щоб з двору, а й з хати вийти".

Поруч із майстер-класом діти слухали казки у виконанні Сашка Лірника, а охочі на галявині грали у спортивні ігри та співали пісні.

Суспільне Черкаси

Приймати групи дітей на території "Крутого замісу" почали наприкінці квітня, прокоментував один з організаторів Артур Жуковський. Цього разу прийняли майже сотню дітей із Черкаської, Кам'янської та Канівської громад.

"Діток приїздить дуже багато. За весь час вже приїхало, мабуть, тисячі-півтори діток різних, здебільшого це діти-переселенці: Харків, Маріуполь, Попасна, Краматорськ. Ідея така загальна — просто подарувати дітям трохи дитинства, тому що багато негативу і діти постійно в цьому стані, а життя іде, дитинство проходить. Вони мають відчувати радість дитинства, радість життя, то ми створюємо для них такий відпочинок".

Повне відео

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також