У Молдові виявили перший випадок мавпячої віспи

Фото ілюстративне: Unsplash

У Молдові зареєстрували першого хворого з мавпячою віспою, повідомила міністерка охорони здоровʼя Алла Немеренко. За її словами, ним був іноземець, який у службових справах приїхав до Молдови зі США.

"Постраждалий звернувся по медичну допомогу до інфекційної лікарні ім. Томи Чорбе, де його госпіталізували з підозрою на віспу мавп. Зафіксовані симптоми - жар, слабкість і висип. Узяті у хворого аналізи перевірили в лабораторії Національного агентства громадського здоровʼя. Тест на віспу мавп виявився позитивним", – написала міністерка.

Читайте також: Мавпяча віспа: що потрібно знати про вірус та чи буде у світі нова пандемія

Що відомо

  • Мавпяча віспа — рідкісна інфекція, яка здебільшого поширюється через диких тварин у частинах Західної та Центральної Африки. Серед його симптомів — лихоманка та характерні висипи. Хвороба зазвичай поширюється при тісному контакті і рідко виявляється за межами Африки.
  • 23 липня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію через мавпячу віспу.
  • Колишній експерт ВООЗ Девід Гейман в інтерв’ю AP припустив, що нинішній спалах мавпячої віспи може бути пов’язаний із рейв-вечірками у Бельгії та Іспанії, де зокрема через сексуальні контакти вірус міг неконтрольовано поширитися.
  • Бельгія стала першою країною, яка запровадила обов'язковий карантин для хворих на мавпячу віспу.
  • Головний санітарний лікар України Ігор Кузін вважає, що в Україні, напевно, будуть зареєстровані випадки мавпячої віспи, але епідеміологічного спалаху не буде.
  • 23 червня Всесвітня мережа охорони здоров'я (WHN) заявила, що спалах мавпячої віспи є пандемією. У WHN вважають, що оголошення пандемії спростить боротьбу з поширенням хвороби.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!