ЄС запровадив нові санкції проти Януковича та його сина

Віктор Янукович. Фото: УНІАН

Рада Європейського Союзу ухвалила рішення запровадити нові санкції проти президента-втікача Віктора Януковича та його сина Олександра через посягання з їхнього боку на територіальну цілісність України.

Відповідна інформація оприлюднена пресслужбою Ради ЄС.

Як зазначається у документі, причиною санкцій став підрив Януковичем та його сином територіальної цілісності України.

"Рада додала проросійського колишнього президента України Віктора Федоровича Януковича та його сина Олександра Вікторовича Януковича до списку осіб, організацій та органів, щодо яких застосовуються обмежувальні заходи, викладені у Додатку до Рішення 2014/145/CFSP, за їхню роль у підриві чи загрозливі територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, стабільності та безпеки держави", — йдеться у повідомленні.

У випадку Олександра Януковича підставою для санкцій стало також проведення угод із бойовиками у Луганській та Донецькій областях України

Відповідні акти вже опубліковані в Офіційному журналі ЄС.

Що відомо

  • 1 червня суд дозволив слідчим ДБР провести спеціальне розслідування щодо Віктора Януковича. Його підозрюють у підбуренні військовослужбовців Управління держохорони України до дезертирства.
  • Також Печерський районний суд Києва надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно експрезидента України Віктора Януковича за обставинами вчинення ним державної зради внаслідок підписання "Харківських угод" з Росією.
  • 31 травня стало відомо, що ДБР дозволили провести спецрозслідування щодо експрем’єра Азарова через "Харківські угоди".
  • 6 липня Віктор Янукович, який утік до Росії взимку 2014 року після Революції Гідності, звернувся до українців. Він розкритикував нову владу, а також назвав варіант закінчення війни "шляхом взаємних поступок".

Читайте також

"Харківські угоди" наблизили окупацію Криму?

Чому Україна не визнає припинення Харківських угод. Пояснює МЗС

Янукович нагадав про себе і попередив Україну про "загрозу злиття" з Польщею

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!