ДБР дозволили провести спецрозслідування щодо Азарова через "Харківські угоди"

. Фото: УНІАН

Колишній прем’єр-міністр України Микола Азаров підозрюється у вчиненні державної зради за попередньою змовою групою осіб.

Як повідомили в ДБР, слідчі отримали дозвіл суду на здійснення спеціального досудового розслідування.

"Встановлено, що при підписанні 21 квітня 2010 року Угоди між Україною та РФ з питань перебування чорноморського флоту Російської Федерації на території України, колишній прем’єр діяв в інтересах РФ на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній та економічній безпеці України", — зазначили у пресслужбі ДБР.

Там наголосили, що зміст та умови цієї угоди були нав’язані у Москві президентом РФ Дмитром Медвєдєвим напередодні її підписання 21 квітня 2010 року.

"Повністю розуміючи наслідки підписання цієї Угоди для України, колишній прем’єр-міністр створив умови для продовження перебування чорноморського флоту РФ на території України на 25 років, що сприяло нарощуванню (замість виведення) військової техніки та особового складу збройних сил держави агресора в Україні, які були використані під час окупації АР Крим та міста Севастополя у 2014 році", — наголосили в ДБР.

Там також додали, що проєкт угоди перед підписанням навіть не пройшов правової експертизи.

Слідчі ДБР заявили, що отримали оригінали документів, які свідчать про цілеспрямовані дії вищих посадових осіб України на шкоду суверенітетові та територіальній цілісності нашої держави за вказівкою вищого керівництва РФ.

"Ці вчинки здійснювались за попередньою змовою групою осіб колишнім прем’єр-міністром Миколою Азаровим з тодішнім президентом України Віктором Януковичем. Обидва в межах даного кримінального провадження оголошені в розшук", — наголосили у Державному бюро розслідувань.

Що відомо

  • 21 квітня 2010 року у Харкові тодішній президент України Віктор Янукович та президент Росії Дмитро Медведєвим підписали Угоду з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України. Згідно з документом, термін перебування Чорноморського флоту Російської Федерації у Севастополі подовжено з 2017 до 2042 року з автоматичним продовженням на 5 років, якщо будь-яка сторона не висловить заперечення, та встановлена орендна плата.
  • В обмін Росія погодилася на здешевлення для України російського газу шляхом застосування знижки у вигляді анулювання митних зборів.
  • 30 грудня Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом президента-втікача Віктора Януковича до Верховної ради України у спорі щодо визнання факту його самоусунення від здійснення конституційних повноважень президента України.
  • Віктор Янукович залишив Україну взимку 2014 року після Революції Гідності. У січні 2019 року в Україні його заочно засудили до 13 років ув’язнення. Януковича визнали винним у державній зраді, а також у пособництві у веденні агресивної війни.
  • Касаційний адміністративний суд Верховного Суду 6 грудня ухвалив залишити без змін вирок у справі Віктора Януковича за звинуваченнями у державній зраді та пособництві у веденні агресивної війни.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте також

Колишню резиденцію Януковича "Сухолуччя" передали в управління готельно-ресторанному комплексу

"Потерпілі, як і свідки, з’являються до сьогодні". Справи Майдану у цифрах

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу