У Британії перенесли вибори нового прем'єра

. Ріші Сунак та Ліз Трасс. Колаж: Суспільне

Консервативна партія Великої Британії відклала на півтора тижня початок поштового голосування за вибір нового прем'єр-міністра через загрозу хакерської атаки.

Про це повідомляє британська газета The Telegraph.

Зазначається, що британський центр урядового зв'язку (GCHQ), який відповідає за інформаційний захист уряду і збройних сил країни попередив, що хакери можуть втрутитися в голосування і змінити його результати.

Газета пише, що бюлетені для голосування поштою ще не видані приблизно 160 тис. консерваторів, які мають обрати наступника Бориса Джонсона. Бюлетені мали бути надіслані з 1 серпня, але тепер членів попередили, що вони можуть надійти аж до 11 серпня.

Крім того, через хакерську загрозу в Британії змінили процедуру голосування.

Згідно з початковим планом, членам Консервативної партії мали видати поштовий бюлетень із певним кодом. Потім вони могли проголосувати поштою або – вперше в перегонах за лідерство торі – онлайн.

Через кіберзагрозу Консервативна партія змушена була скасувати початкові плани, що дозволяють змінювати свій вибір в процесі голосування. Тепер унікальний код кожного члена партії буде деактивовано відразу після того, як він віддасть свій голос, тобто своє рішення не можна буде змінити.

Що відомо

  • 7 липня після звільнення низки британських урядовців прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон оголосив про відставку, також він іде з посади правлячої Консервативної партії.
  • Джонсон — один з перших лідерів, який відвідав Київ після повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого. Перший неанонсований візит Джонсон здійснив 9 квітня. Він гуляв Хрещатиком з президентом України Володимиром Зеленським і анонсував допомогу в розмінуванні та збройну допомогу ЗСУ у боротьбі проти російської армії. Вдруге Джонсон прибув до України 17 червня.
  • Під час офіційної заяви про відставку він звернувся до українців та запевнив, що Британія продовжуватиме підтримку України на тлі російської агресії. Зеленський висловив сподівання, що політика Британії щодо України після відставки Джонсона не зміниться.
  • На посаду прем’єр-міністра та лідера Консервативної партії Великої Британії замість Бориса Джонсона, який оголосив про свою відставку, претендувало вісім кандидатів.
  • 18 липня у Великій Британії завершився другий тур виборів на посаду прем'єр-міністра країни після заяви Бориса Джонсона про свою відставку. Найбільшу кількість голосів, як і у двох попередніх турах, отримав колишній голова Мінфіну Ріші Сунак — 115 голосів. Друге і третє місце посіли колишня очільниця Міноборони Пенні Мордонт і чинна міністерка закордонних справ Ліз Трасс, вони набрали 82 та 71 голос відповідно.
  • 21 липня у Великій Британії визначились два кандидати, які змагатимуться за крісло прем’єр-міністра королівства на тлі відставки Бориса Джонсона. Ними стали ексміністр фінансів Ріші Сунак та очільниця МЗС країни Ліз Трасс.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу