Парламент Франції підтримав вступ Швеції та Фінляндії до НАТО

. Фото: Олів'є Маттіс / AP

Національна асамблея Франції проголосувала за ратифікацію вступу Швеції і Фінляндії в НАТО 2 серпня увечері.

Про це повідомляє France 24.

Рішення ухвалили 209 голосами "за" і 46 голосами "проти". Таким чином Франція приєднується до двадцяти союзників, які вже ратифікували протоколи, заявила міністр закордонних справ Катрін Колонна.

Швеція та Фінляндія вирішили відмовитися від свого нейтралітету на тлі війни Росії проти України. Тепер усі 30 держав-членів НАТО повинні офіційно ратифікувати цей захід, перш ніж Швеція і Фінляндія зможуть користуватися повним захистом статті 5 Статуту НАТО в разі нападу.

Сенат США проведе голосування по схваленню вступу Фінляндії і Швеції в НАТО 3 серпня, про це оголосив лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер.

Що відомо

  • Фінляндія і Швеція після вторгнення Росії в Україну оголосили, що планують вступати до НАТО. Це питання має вирішитись у червні — на саміті Альянсу в Мадриді. Відмова від нейтральності та курс на приєднання до Альянсу знайшов відгук у фінському політикумі й суспільстві на тлі війни. У Кремлі наголосив, що "у Росії з'явиться більше офіційно оголошених противників", якщо Фінляндія та Швеція вступлять до НАТО.
  • Втім, попри те, що секретар НАТО Єнс Столтенберг схвально оцінив ініціативу країн приєднатися до НАТО, а Данія, Ісландія та Норвегія навіть пообіцяли гарантувати їхню безпеку на час розгляду заявок, Туреччина заблокувала початкове рішення НАТО опрацювати заявки Швеції та Фінляндії.
  • Станом на 29 липня дві третини членів НАТО вже ратифікували протоколи про вступ Швеції і Фінляндії до Альянсу.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу