У Кропивницькому вчителі реєструються на сертифікацію. Які її переваги

Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому розпочалась реєстрація вчителів початкових класів для проходження сертифікації. Про це Суспільному розповіла заступниця начальника управління Державної служби якості освіти в Кіровоградській області Майя Тутаєва.

Сертифікація – це зовнішнє оцінювання компетентності педагогів, сказала Майя Тутаєва. Її проводять з метою виявлення працівників, які добре володіють методикою навчання: "Це можливість амбітним, цілеспрямованим, активним педагогам проявити себе, свої лідерські якості і майстерність".

Реєструватися треба на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Відбувається сертифікація в три етапи. На першому відбувається незалежне тестування, на другому – анкетування самооцінювання, на третьому етапі вивчають досвід педпрацівників, спостерігають за навчальним заняттям, відбувається співбесіда, пояснила Майя Тутаєва.

Під час тестування вчителі мають відповісти на 100 запитань за три години.

"Є фахові запитання і за державним стандартом, є питання мови і літератури, не те, що ми з дітьми вчимо, а трохи складніше, багато математичних задач, які не входять в курс початкової школи ,– розповіла вчителька початкової школи Юлія Зозуля. – Ти повинен бути достатньо обізнаним не просто в межах свого курсу, а у різних сферах".

Заявки на проходження атестації прийматимуть по 15 серпня. За словами Майї Тутаєвої, результати сертифікації впливають на зарплатню: "Це 20% доплати до оплати праці. За два роки сертифікації в області було зареєстровано 112 вчителів, 63 з них успішно пройшли сертифікацію".

Вчителька початкових класів Олена Єрьоменко вважає, що сертифікація потрібна для того, щоб систематизувати знання вчителя. "Для того, щоб розуміти, в якому напрямку рухатися: що краще, що гірше, над чим потрібно попрацювати".

Кропивницька гімназія вперше долучилася до сертифікації. Зареєструвалися троє вчителів, розповіла директорка гімназії Галина Война. "Зараз це еліта початкової школи. Це вже, мабуть, така вимога суспільства, що потрібно і на цьому рівні підтвердити свою кваліфікацію, щоб впевнено себе почувати".

Сертифікація добровільна. Розпочнеться у вересні. Результати будуть відомі у грудні.

Читайте також

  • Школа на Кіровоградщині стала однією з 50, в якій навчатимуть дітей за оновленою програмою з інформатики.
  • "Переходь на українську!" У Кропивницькому університет організував безкоштовні курси з державної мови.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!