"Відплата буде": Зеленський пообіцяв покарання російським воєнним злочинцям

Фото: Офіс президента України

Усі росіяни, причетні до злочинів проти українських військових та цивільного населення України, неминуче будуть покарані.

Про це під час відеозвернення 29 липня заявив президент Володимир Зеленський.

"Кожен окупант, який знущається з українців, який катує, вбиває, повинен знати, що відплата за це буде. Навіть якщо хтось із російських убивць сподівається, що їх нібито не притягнуть до відповідальності, що вони нібито десь сховаються, хай знають — вони відповідатимуть у будь-якому разі. Географія, час, кордони, стіни не зупинять справедливої відплати", — підкреслив він.

Президент зазначив, що під час зустрічі із бійцями Сил спеціальних операцій подякував їм за службу та наголосив на тому, що головне їхнє завдання — знищувати окупантів.

"Щоб у ворога не було жодної спокійної хвилини на цій землі. Земля має горіти під ногами", — зауважив Зеленський.

Гарант констатував, що російський удар по Оленівці Донецької області — це свідомий російський воєнний злочин та масове вбивство українських військовополонених.

"Коли оборонці "Азовсталі" виходили із заводу, ООН і Міжнародний комітет Червоного Хреста виступили гарантами життя та здоров’я наших воїнів. Збройні сили України, Служба безпеки, Головне управління розвідки та уповноважений Верховної ради України виступили зі спільною заявою до ООН, Червоного Хреста як гарантів тих домовленостей щодо захисників «Азовсталі». Підтримую цю заяву. Зараз гаранти повинні реагувати. Повинні захистити життя сотень українських військовополонених", — наголосив президент.

Він закликав країни Заходу, зокрема США, визнати Росію державою — спонсором тероризму.

"Росія довела численними терактами, що є найбільшим джерелом тероризму у світі сьогодні. Це — факт", — констатував Зеленський.

Президент заявив, що українська дипломатія винесла інформацію про російський удар по Оленівці на найвищий міжнародний рівень.

"Радбез ООН поінформований. Усі учасники міжнародних відносин знатимуть, що відбулося насправді. Росії нікого не вдасться обманути", — підсумував політик.

Читайте також

Обстріл колонії в окупованій Оленівці. Що відомо

Вторгнення Росії в Україну, день 156. Текстовий онлайн

Головна мета теракту в Оленівці — приховування фактів розкрадання коштів — ГУР

Вибухи в Оленівці здійснили найманці ПВК "Вагнера" без узгодження з керівництвом РФ — Генштаб

Оленівську колонію обстріляли військові РФ — перехоплення СБУ

Червоний хрест намагатиметься дістатися до обстріляної колонії в Оленівці

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу