Головна мета теракту в Оленівці — приховування фактів розкрадання коштів — ГУР

Тіла загиблих полонених українських військових у в’язниці в Оленівці, на території, контрольованій Росією і бойовиками "ДНР", 29 липня 2022 року. Фото: AP

Вбивство українських захисників в місті Оленівка на тимчасово окупований території Донецької області – свідомий акт тероризму. За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони, мета теракту — приховування фактів тотального розкрадання коштів, виділених на утримання українських військовополонених.

Головна мета теракту — приховування фактів тотального розкрадання коштів, виділених на утримання українських військовополонених. Відомо, що 1 серпня на "об’єкт" мала прибути комісія з Москви для перевірки витрат виділених коштів та умов утримання полонених. Оскільки реальний стан будівлі та умови утримання в ній полонених не відповідали вимогам російського керівництва, "проблему" вирішили шляхом знищення приміщення, разом з розміщеними в ньому українцями. Ще одна мета здійсненої провокації – збільшення соціальної напруги в Україні. Зважаючи на великий суспільний інтерес до долі Героїв "Азовсталі", на думку авторів сценарію здійсненого теракту, смерть українців має призвести до зростання соціальної напруги в Україні, — повідомляють в ГУР.

В управлінні повідомили, що провокація здійснена руками найманців зі складу ПВК "Вагнера" за особистою командою номінального власника вказаного ПВК – Євгена Пригожина. Організація та здійснення теракту не були узгоджені з керівництвом Міністерства оборони РФ.

Що відомо

  • 28 липня на території колишньої виправної колонії №120 в місті Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області, яка зараз використовується як місце утримання українських військовополонених, відбувся потужний вибух. Внаслідок вибуху було зруйновано приміщення, де знаходились полонені українці. За повідомленням російських джерел, близько 40 українців вбито, кількість поранених – уточнюється.
  • Вибухи відбулись на території промзони в новозбудованому приміщенні, яке мало бути спеціально обладнано для утримання полонених, виведених з "Азовсталі". Обладнання будівлі закінчилось 2 дні тому, після чого в неї перевели частину утримуваних українських захисників, — зазначили в головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.
  • Росіяни заявили, що поранені від обстрілу колонії в Оленівці доставлені в лікарні Донецька. Начебто 7 полонених відвезли до лікарні, вони у важкому стані, в реанімації.

Читайте також

Обстріл колонії в окупованій Оленівці. Що відомо

Вторгнення Росії в Україну, день 156. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу