Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що цього літа очікується високий рівень захворюваності на COVID-19, і закликала країни стежити за поширенням хвороби, оскільки кількість випадків захворювання за останній місяць потроїлася. Яка ситуація з коронавірусом в Україні, коли чекати нам на чергову хвилю хворих — в ефірі "Українського радіо" розповів завідувач кафедри інфекційних хвороб, доктор медичних наук Національного університету охорони здоров’я ім. Шупика Олександр Дуда.
Перше, на чому наголошує він: вакцинація досі необхідна. Незважаючи на те, що через війну хвороба "відійшла на задній план", в Україні до кінця літа зберігається карантин. А реальну картину із захворюваністю на коронавірус, вважає він, країна побачить лише восени.
"Я не кажу, що в нас поставлена крапка й немає цієї інфекції, проте більш детальну інформацію про ковід ми дізнаємося, коли почнеться сезон респіраторних інфекцій та похолодання", — зазначив доктор медичних наук.
Дуда нагадує, що для захисту організму потрібна не лише вакцинація двома дозами, а й бустерна доза (її роблять через 6-8 місяців після вводу другої дози вакцини): "Рекомендовано провести бустерну дозу для того, щоб зберігався титр антитіл ще близько року. Це є актуальним на сьогоднішній день, адже багато людей не робили бустерну дозу в зв’язку зі ситуацією в країні".
Після 24 лютого МОЗ України не веде розгорнуту статистику хворих на COVID-19. З кінця зими були поодинокі повідомлення по тижнях, і найбільша кількість, яка була вказана, — це 3,5 тисячі інфікованих станом на 1 червня, зазначає науковець.
Цікаво, каже він, звернути увагу на дані в Європі. Такі країни як Франція, Німеччина подають інформацію про збільшення кількості інфікованих і хворих, Португалія показує зменшення рівня, а Аргентина показує нуль хворих.
Читайте також
Перший випадок передачі SARS-COV-2 від кота до людини: чи вплине це на життя власників кішок
Чи можна отримати "ковідні" виплати під час повномасштабної війни
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу