Окупанти почали нову хвилю обшуків та перевірок

Окупований Маріуполь, фото: Петро Андрющенко

У Маріуполі та навколишніх селах окупанти почали чергові обшуки, перевірки та фільтрацію через зростання спротиву місцевих.

Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Андрющенко.

"Спротив в Маріуполі повільно, але набирає обертів. Настільки, що окупанти почали чергову хвилю перевірок та фільтрації", — повідомив він.

За його інформацією, при в'їзді з Запорізької області до Маріуполя всі проходять додатковий допит у ФСБ, навіть ті, що мають довідку про фільтрацію.

У селах Маріупольського району окупанти проводять обшуки та перевірки. З наступного тижня планують це робити й в Маріуполі.

Що відомо

  • В Маріуполі відбулися стихійні акції масової непокори проти самопроголошеної окупаційної адміністрації. Російським окупантам довелось йти на поступки та розганяти людей за допомогою зброї.
  • Аби отримати довідку про фільтрацію маріупольці мають їхати у фільтраційні табори за межами міста та очікувати там по кілька днів.
  • В окупованому Росією Маріуполі працюють шість пунктів фільтрації. Райони перекриті блокпостами, а пересуватися містом можна виключно з довідкою про проходження фільтрації та дозволом на переміщення.
  • Російські війська зруйнували Маріуполь Донецької області. Місто перебувало в блокаді армії РФ із початку березня. Голова Донецької обласної військової адміністрації Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Мер Маріуполя Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%.
  • До кінця 2022 року у Маріуполі через відсутність водопостачання та зруйновану каналізацію від хвороб та епідемій можуть померти понад 10 тисяч людей. Наразі у місті перебуває від 150 до 170 тисяч жителів.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook та Instagram