“Поезія без укриття”. У Сумах презентували антологію антивоєнних віршів

Суспільне Суми

У Сумах презентували антологію антивоєнних віршів “Поезія без укриття”. Це - віршована хроніка першого місяця від початку повномасштабного вторгнення російських військ до України.

Книга видавництва "Discursus" побачила світ на початку червня. Вона зібрала 200 творів 70-ти українських поетів.

"Це збірка про перші часи війни, перший місяць війни. Вірші писалися під звуки сирен, під вибухи. Люди писали в окупації, дехто виїжджав з рідних міст. У збірку увійшли вірші поетів з Бучі, Ірпеня, з-під Києва, Сум, Полтави, Харковаз багатьох міст і сіл України", — говорить завідувачка бібліотеки-філії №3 Сумської бібліотечної системи Світлана Дубовик.

Суспільне Суми

Антологію "Поезія без укриття" вже презентували в Кропивницькому, Києві і Львові. Серед авторів є і сумська поетеса Світлана Петренко. До збірки увійшли два вірші, які жінка написала у березні.

"Одного разу, ідучи містом, коли було холодно і був мокрий сніг, я побачила двох пташенят, які летіли. Я подумала: як же їм лячно, а тоді подумала: ні, їм не лячно, і нам не повинно бути лячно. Війна переможна, і ми виграємо цю війну. Другий вірш був написаний вранці 8 березня, коли була обстріляна наша вулиця Роменська, коли загинули люди", — каже Світлана Петренко.

Суспільне Суми

"У цей нелегкий час наша підтримка, те, чим ми можемо допомогти, — це слово. Слово – наша зброя. Я зробила на фейсбуці таку рубрику: "Хто сказав, що слово не воює?". І кожен може виставити своє чи те, що сподобалося. Це своєрідна боротьба", — зазначає керівник сумської літературно-музичної студії "Літера", — зазначає керівниця сумської літературно-музичної студії "Літера" Ірина Булахова.

Авторка ідеї та упорядниця книжки – поетеса й літературознавиця Надія Гармазій. Координаторка і дизайнерка видання – письменниця Ірена Яніцька. 25% з кожної купленої книги передадуть на потреби Збройних сил України.

Читайте також

  • "Частинка любові та доброти через виготовлення янголят чи браслетиків". У Сумах зібрали поробки для воїнів ЗСУ.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного