Без ліфтів, шин та пральних машин. Три компанії заявили, що йдуть з РФ

Ілюстративне зображення. Фото: Unsplash

Три світові компанії заявили про вихід з російського ринку — один з провідних виробників шин, виробник побутової техніки та світовий лідер в галузі виробництва ліфтів.

Так, про свій намір до кінця року передати свій бізнес у РФ місцевому менеджменту оголосила французька Michelin Group. Відновлювати виробництво вони не будуть.

У Michelin Russia працює близько 1000 людей, завод в Давидово, за 100 кілометрів від Москви, має щорічну виробничу потужність від 1,5 до 2 мільйонів шин, переважно для легкових автомобілів. Продажі Michelin в країні становлять 2% від загального обсягу продажів групи і 1% від світового виробництва автомобільних шин.

Друга компанія — найбільший виробник побутової техніки Whirlpool. Американська компанія продає свій бізнес турецькому виробнику Arcelik. До неї входять такі бренди як Indesit та Hotpoint. Російська служба ВВС пише, що компанія виробляла у Росії холодильники та пральні машини на двох заводах у Липецьку, але зупинила роботу ще на початку березня.

Світовий лідер в галузі виробництва ліфтів та ескалаторів, фінський KONE заявив, що російський підрозділ компанії передадуть його топменеджерам і діяльність буде припинена.

Після закриття угоди бізнес працюватиме самостійно під іншим брендом. KONE погодилася постачати запчастини до Росії на перехідний період до трьох місяців після закриття. Від початку війни в Україні компанія скоротила свою діяльність у РФ, тимчасово припинила постачання та не підписувала нові контракти. Наразі у компанії працює приблизно 650 людей у ​​Росії, обслуговуючи приблизно 1500 клієнтів.

Що відомо

  • Компанія Nike розірвала контракт з російським клубом "Спартак". Причина такого рішення пов'язана з санкціями, які були накладені УЄФА на Росію, спричинені повномасштабним вторгненням РФ в Україну.
  • Німецька компанія Wella, що є однією з провідних компаній у світі в галузі косметики та парфумерії, йде з РФ після 28 років роботи на російському ринку.

Читайте також

Інвестиція у поразку Росії. Як купити військові облігації і чи можна на них заробити

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу