Nike розірвав контракт з російським "Спартаком" через санкції УЄФА проти РФ

AP

Клуб мав контракт з виробником одягом упродовж 17 років, але тепер шукатиме собі нового.

Компанія Nike, яка є одним із світових лідерів у виробництві спортивного екіпірування, розірвала контракт з російським клубом "Спартак". Причина такого рішення пов'язана з санкціями, які були накладені УЄФА на Росію, спричинені повномасштабним вторгненням РФ в Україну.

На початку травня УЄФА оголосив про запровадження масових санкцій проти Росії. Зокрема, вони стосувалися російського клубного футболу: у наступному розіграші єврокубків жоден із представників РФ не зможе виступити ні в одному із турнірів.

Читайте також: УЄФА відсторонила Росію на один сезон від єврокубкових змагань

"Спартак" був останнім представником Росії у єврокубках сезону 2021/22 - команда грала у 1/8 фіналу Ліги Європи. Проте ще у лютому УЄФА відсторонила московський клуб від виступу у турнірі.

Тепер ж "Спартак" втратив і технічного спонсора. Nike повідомила московський клуб, що розриває угоду через рішення УЄФА, яке унеможливлює виступ команди у єврокубках у наступному сезоні.

Московська команда мала можливість відібратися у єврокубки завдяки виступам у Кубку. "Спартак" вийшов у фінал турніру, і у разі перемоги гарантував би собі участь у Лізі Європи.

Nike був технічним спонсором "Спартака" з 2005 року. Крім московського клубу, Nike також розриває відносини з ще одним представником російського чемпіонату - "Уралом".

Читайте також: Титулований російський плавець втратив спонсора через підтримку війни в Україні

Як міжнародний спорт реагує на повномасштабне вторгнення Росії в Україну