На навчаннях у Калінінградській області РФ відпрацювала удар по комунікаціях "умовного супротивника"

Фото: МО РФ

На тлі повідомлень про обмеження транзиту підсанкційних товарів у Калінінградську область РФ морські піхотинці та спецназ Балтійського флоту провели навчання у регіоні.

Про це повідомляє РБК із посиланням на пресслужбу російського флоту.

Військові заявили, що, зокрема, відпрацювали десантування та виведення з ладу комунікацій умовного супротивника.

"Повітряне десантування виконується військовослужбовцями у повному бойовому спорядженні з транспортно-бойових вертольотів Мі-8 морської авіації на висотах близько 800 метрів як у світлий, так і в темний час доби. Розвідники після приземлення відточують навички захоплення полонених ладу комунікацій умовного супротивника, застосування сучасної топографічної системи контролю та навігації "ГЛОНАСС", а також удосконалених станцій ближньої розвідки та переносних засобів наземної розвідки", — йдеться у повідомленні.

Напередодні в Калінінградській області Балтійський флот провів стрілянини за участю бойових машин піхоти, а бойові плавці влаштували тренування з ведення підводного та наземного бою.

Раніше литовська залізниця повідомила Калінінградську залізницю про те, що з суботи, 18 червня, припиняє транзит підсанкційних вантажів між Калінінградською областю і основною територією Росії. Компанія отримала роз'яснення Єврокомісії, згідно з якими, навіть якщо санкційні товари і вантажі йдуть з однієї частини Росії в іншу, але через територію ЄС, їхнє перевезення все одно заборонено.

Згодом Литва розширила обмеження щодо транзиту у Калінінградську область Росії, заборонивши перевезення підсанкційних товарів не лише залізницею, але й автомобільними шляхами.

Що відомо

  • 18 червня губернатор Калінінградської області Росії Антон Аліханов заявив, що Литва припинила пропускати через свою територію транзитні потяги з товарами, які потрапили під санкції Європейського Союзу, з регіонів РФ. У відповідь на блокаду Калінінграда Росія погрожує ЄС і НАТО та заявляє, що Москва може перейти до вирішення проблеми будь-якими способами.
  • Затиснутий між Балтійським морем та членами НАТО Польщею та Литвою, Калінінград відокремлений від материкової частини Росії приблизно на (435 миль) 700 кілометрів, це найзахідніша частина Росії.
  • Міністерство закордонних справ Росії пообіцяло Литві відповідь у "практичній площині" на тлі обмеження транзиту підсанкційних товарів у Калінінградську область.
  • Президент Володимир Зеленський висловив підтримку свому литовському колезі Гітанасу Науседі у зв’язку з напруженою ситуацією, пов’язаною із блокуванням транзиту підсанкційних товарів у Калінінградську область Росії.

Читайте також

"Блокада Калінінграда": чи готувались Литва та ЄС до провокацій з боку Росії

Вторгнення Росії в Україну, день 119. Текстовий онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne 3.0

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!