Візовий режим з РФ: Де і як росіянам отримати візу в Україну

Ілюстративне фото, Unsplash

Україна з 1 липня запроваджує візовий режим для громадян РФ. Отримати візи можна у вісьмох російських містах, а також у дипломатичних представництвах України у третіх країнах.

Про це в інтерв'ю DW заявив речник МЗС України Олег Ніколенко.

За його словами, зараз розробляється процедура видачі таких віз, а також визначається, хто саме може їх отримати та на яких умовах.

Ніколенко зазначив, що це не будуть якісь спеціальні візи для громадян Росії.

"Це будуть стандартні українські візи і стандартна процедура отримання, але за невеликим винятком. Оскільки РФ є державою з підвищеним міграційним ризиком, то перевірка візових клопотань буде займати більше часу, бо буде здійснюватися глибше", —сказав речник МЗС.

За його словами видачею українських віз займатиметься незалежна міжнародна компанія-посередник VFS Global через візові центри, оскільки з 24 лютого українські консульства в РФ не працюють.

"Можна буде скористатися візовими центрами у восьми російських містах: Москві, Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі, Калінінграді, Казані, Новосибірську, Ростові-на-Дону та Самарі. А громадяни РФ, які перебувають у третіх країнах, можуть звертатися за візою до українських дипустанов у цих країнах", — пояснив Ніколенко.

Водночас він наголосив, що візу не видаватимуть підсанкційним особам і тим, хто становить загрозу нацбезпеці України, зокрема, деяким російським акторам, співакам та діячам культури.

Ніколенко також зазначив, що отримана віза не гарантуватиме росіянам вільного в'їзду в Україну. Остаточне рішення щодо перетину кордону ухвалюватимуть співробітники Держприкордонслужби України.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • 17 червня Кабмін ухвалив рішення запровадити візовий режим для громадян РФ з 1 липня.
  • 11 лютого 2022 року на сайті петицій з'явилась пропозиція щодо запровадження візового режиму з РФ. На початку травня вона набрала 25 тисяч голосів, необхідних для її розгляду президентом.
  • Президент Володимир Зеленський розглянув петиції і підтримав запровадження візового режиму для росіян.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 120. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу