"Найважча медаль у кар’єрі". Український плавець Михайло Романчук – про здобуття "бронзи" чемпіонату світу-2022

Ексклюзивно
НОК України

Українець вперше в кар'єрі став призером світової першості на 800 метрах.

Український плавець Михайло Романчук стартував із бронзової нагороди на дистанції 800 метрів вільним стилем на чемпіонаті світу-2022 з водних видів спорту в Будапешті.

При цьому для 25-річного українця ця медаль стала третьоюМихайло Романчук тричі вигравав медалі на "класичному" чемпіонаті світу і ще два рази – на світовій першості на короткій воді (2018, 2021). в кар'єрі на подібних змаганнях і першою – саме на дистанції 800 метрів. Адже до цього Романчук двічі вигравав "срібло" на 1500 метрах у 2017 і 2019 роках.

Читайте також: Михайло Романчук з рекордом України виграв "бронзу" на ЧС з водних видів спорту

Ще напередодні змагань в Угорщині плавець був вимушений виїхати з України через повномасштабну війну, яку в лютому розв'язала Росія за підтримки Білорусі. Таким чином Романчук опинився в німецькому Магдебурзі, де він тренувався під керівництвом німецького спеціаліста Бернда Беркхана. До слова, саме в групі Беркхана працює і олімпійський чемпіон на дистанції 10 км у відкритій воді Флоріан Веллброк.

Водночас особистий наставник українського плавця, Петро Нагорний, не зміг приєднатись до підопічного в Німеччині, адже перебуває в лавах Збройних сил України.

Про те, як український спортсмен адаптувався до тренувального процесу в незнайомій країні, здобуття першої нагороди світової першості 2022 року та дебют на відкритій воді – Романчук розповів у інтерв'ю для Суспільне Спорт.

  • Про тренування в Німеччині з Берндом Беркханом
"Чи доводилось звикати? Авжеж, бо тут новий тренер, нова методика, усе нове. По-перше, була досить важка адаптація в Німеччині: незнайомі традиції, мова. Але все, що не вбиває, робить нас сильнішим. Не можу сказати, що підготовка кардинально відрізнялась [від роботи з Петром Нагорним]. Ми так само плавали дуже багато і швидко. Авжеж, є деталі, які мають відмінності. Можливо, вони інакше впливають на організм".
  • Про налаштування на чемпіонаті світу-2022

"Завдання було віддатись повністю. Я це і зробив [на дистанції 800 метрів], і сил узагалі не залишилось. Мій батько зараз захищає нашу країну разом із усіма іншими військовими – ЗСУ, Нацгвардією. Єдине, що я можу зараз зробити, – це показувати високі результати, показувати, на що здатен український народ, що ми боремось до кінця, незважаючи на ситуацію в країні, ми боремось до перемоги".

  • Про результат у фіналі чемпіонату світу на 800 метрів
"Усі бачили, що я виграв кваліфікацію з перевагою в п’ять сотих, тобто це майже ідентичний результат до того, що було у фіналі – у нас різниця була в три десяті. Усі ці результати – дуже високого рівня. Казати, що я більше виклався у кваліфікації, – звучить по-дурному. Усе ж таки я – спортсмен світового рівня, і розповідати мені, що у кваліфікації треба себе "притримати"…Встаньте і самі це зробіть".
  • Про значення "бронзи" світової першості

"Це найважча медаль у моїй кар’єрі – як морально, так і фізично. Усе надзвичайно важко, ще починаючи з моменту виїзду з України. Ти постійно думаєш про неї, читаєш новини, постійно відчуваєш тривогу. Потім уже поступово адаптуєшся, розумієш, що треба далі готуватись. Басейн – це все-таки моя лінія фронту, і я повинен показувати всьому світу, хто є українці. Цей спектр емоцій – він бурлить усередині, як вулкан.

Авжеж, усі журналісти та спортсмени запитують про Україну та моє перебування в Німеччині. Я постійно кажу про те, що люди по всьому світу починають забувати, що в Україні йде війна. Вона не закінчилась, вона продовжується. Про це не треба забувати, нам потрібна допомога. Адже ми не захищаємо не тільки себе і свій дім, а й усю Європу та світ. Ми будемо боротись до кінця".

  • Про дебют на чемпіонаті світу на відкритій воді

"Авжеж, тренер завжди підтримує мене. Ми й так планували спробувати. Це було, скоріше, питання часу. Спочатку я переживав, адже розумів: якщо мене якось будуть чіпати під час проходження дистанції, то моя реакція буде миттєвою. На щастя, на моїх перших змаганнях такого не було. Подивимось, що зараз буде на чемпіонаті світу, бо на кону стоїть уже набагато більше. Я вже чув імена деяких спортсменів, від яких за потребою буду оборонятись.

Думаю, що в мене між фіналами на 1500 метрів і запливами на відкритій воді буде один день перерви, так що я зможу потренуватись [у водоймі]. Треба буде розібратись, як у ній плисти, які будуть орієнтири по дистанції".

Читайте також: Український плавець Романчук уперше виграв медаль на відкритій воді: як це сталося

Що відомо

  • Михайло Романчук – 25-річний плавець, який народився в Рівному, але представляє на змаганнях Хмельницьку область.
  • Романчук тричі вигравав медалі світової першості на "довгій" воді – двічі "срібло" на дистанції 1500 метрів вільним стилем (2017, 2019), а також "бронзу" – на дистанції 800 метрів вільним стилем (2022). При цьому українець здобував "золото" (2018) та "бронзу" (2021) на чемпіонаті світу на короткій воді.
  • На Олімпійських іграх-2020 у Токіо Романчук став срібним призером на дистанції 1500 метрів і бронзовим – на 800 метрах вільним стилем.
  • На чемпіонаті світу в Будапешті Романчук ще також змагатиметься на дистанції 1500 метрів вільним стилем (24 червня – кваліфікація, 25 червня – фінал) і братиме участь у двох запливах на відкритій воді – на п'ять (27 червня) і десять (29 червня) кілометрів.
Читайте також: Збірна України візьме участь у чемпіонаті світу-2022 з плавання: склад команди та розклад