В Польщі зафіксували перший випадок мавпячої віспи

Фото: Центр громадського здоров'я Шотландії

У Польщі офіційно підтвердили перший випадок інфікування мавпячою віспою. Захворювання передається повітряно-крапельним шляхом, контактним, від матері до дитини або через кров.

Про це заявив міністр здоров'я Польщі Адам Нідзельський, пише польська агенція PAP.

"Я отримав інформацію про те, що в Польщі вже є перший пацієнт, перший підтверджений випадок мавпячої віспи. До цього в нас було близько десяти підозр на віспу мавп, зразки досліджуються. 10 червня — це день, коли ми зафіксували перший випадок", — наголосив міністр охорони здоровʼя.

Читайте також: Мавп’яча віспа: що потрібно знати про вірус та чи буде у світі нова пандемія

Речник МОЗ РП Войцєх Андрусевич розповів, що пацієнт перебуває в ізоляції. Однак він уточнив, в якому саме регіоні Польщі підтвердили перший випадок цього захворювання.

Що відомо

  • Мавпяча віспа — рідкісна інфекція, яка здебільшого поширюється через диких тварин у частинах Західної та Центральної Африки. Серед його симптомів — лихоманка та характерні висипи. Хвороба зазвичай поширюється при тісному контакті і рідко виявляється за межами Африки.
  • За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, станом на 21 травня щонайменше 92 підтверджені випадки мавпячої віспи були виявлені у 12 країнах членах Організації, де цей вірус не є ендемічним (тобто властивим для цих країн).
  • Колишній експерт ВООЗ Девід Гейман в інтерв’ю AP припустив, що нинішній спалах мавпячої віспи може бути пов’язаний із рейв-вечірками у Бельгії та Іспанії, де зокрема через сексуальні контакти вірус міг неконтрольовано поширитися.
  • Бельгія стала першою країною, яка запровадила обов'язковий карантин для хворих на мавпячу віспу.
  • Головний санітарний лікар України Ігор Кузін вважає, що в Україні, напевно, будуть зареєстровані випадки мавпячої віспи, але епідеміологічного спалаху не буде.

Читайте також

Covid-19 та календар щеплень під час війни, інфекційні спалахи й мавпяча віспа — інтерв’ю з головним санітарним лікарем

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!