Держава на чотири місяці призупинила систему відшкодування податку на додану вартість бізнесу через вторгнення Росії на територію України. Втім, наразі цей процес вже відновився.
"На жаль, ми вимушені були зупинити систему відшкодування на чотири місяці. Це не найдовший час, на який вона зупинялася в минулому. Але війна диктує свої умови й тому, дійсно, держава завинила бізнесу ПДВ, яке сьогодні починає вже відшкодовувати. Реєстрація податкових накладних відбувається у штатному режимі, я не чув про якісь проблеми з боку бізнесу щодо відмови в реєстрації чи блокування податкових накладних", — розповів голова комітету Верхової ради з питань податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Водночас він наголосив, що податкова не дозволить жодних шахрайств із ПДВ.
"Ми не дамо можливості у воєнний час займатися мародерством з основним податком. Але, з іншого боку, всі чесні бізнеси, всі чесні бізнесмени без будь-яких обмежень отримають і відшкодування, і будуть користуватися системою відповідно до законодавства", — додав він.
Довідка. Бюджетне відшкодування ПДВ — це компенсація державою суми ПДВ, який був сплачений у вартості придбаних товарів, робіт, послуг. На нього мають право всі платники ПДВ, як юрособи, так і фізособи, якщо у декларації сума податкового кредиту перевищила податкове зобов’язання. Відшкодування може бути як грошима, так і шляхом взаємозаліку — погашення податкового боргу або зарахування у сплату інших податків.
Що відомо
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів про податкові послаблення для бізнесу, які запровадить уряд задля стимулювання розвитку економіки у воєнний час — замість ПДВ та податку на прибуток підприємці платитимуть лише 2% від обороту.
- Фізособи-підприємці 1-3 групи без найманих працівників на спрощеній системі оподаткування знову можуть сплачувати податки у застосунку "Дія".
- 6 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про пільговий імпорт на період дії воєнного стану. Відповідно до нього, машини із-за кордону розмитнюють безплатно.
- 9 травня Кабінет міністрів зменшив кількість пунктів пропуску для переміщення придбаних за кордоном автомобілів до трьох.
Читайте також
Ввезення авто без розмитнення в умовах воєнного стану — пояснює юрист
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу