Україна обговорює з Німеччиною отримання гранту на 1 млрд євро

Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен і міністр фінансів України Сергій Марченко, Київ, 29 травня 2022 року. Фото: Анка Фельдгузен / Twitter

Україна може отримати від Німеччини грантову підтримку в розмірі одного мільярду євро.

Про це повідомила пані посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен у Twitter за підсумками переговорів із міністром фінансів Сергієм Марченком.

Обговорила з міністром фінансів Сергієм Марченком актуальний стан у фінансовій сфері та надання грантової (1 мільярд євро) допомоги Україні з боку Німеччини. Рада тісному співробітництву між міністерствами фінансів наших країн", — зазначила посол.

Своєю чергою міністр фінансів повідомив, що під час зустрічі "отримав запевнення у безкомпромісній підтримці України (Німеччиною — ред.)".

Що відомо

  • Україна 24 травня підписала угоду з Кредитною установою для відбудови (німецьким державним банком) щодо отримання бюджетної підтримки у обсязі 150 мільйонів євро.
  • За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, загальний розмір фінансової допомоги Німеччини становить 300 мільйонів євро. Кошти будуть спрямовані на "підтримку громадян і відбудову критичної інфраструктури".
  • Раніше уряд України досягнув домовленостей про отримання 1,5 мільярда доларів допомоги Світового банку і 100 мільйонів доларів фінансової підтримки Японії. За словами Шмигаля, загалом з 24 лютого Україна залучила понад 5 мільярдів доларів допомоги.
  • Німеччина долучиться до післявоєнного відновлення України, а також надаватиме екстрену підтримку для подолання гострих наслідків війни. Про це під час візиту до України заявила міністр розвитку та економічної співпраці ФРН Свенья Шульце.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 95. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу