Війна в Україні може спровокувати глобальний спад економіки — голова Світового банку

Фото: AP

Голова Світового банку Девід Малпасс попередив, що вторгнення Росії в Україну може спровокувати глобальну рецесіюФаза економічного циклу під час якої відбувається загальне зниження економічної активності. Як правило, економіка однієї країни залежить від економіки інших країн, тому економічний спад в тій чи іншій країні може призвести до спаду економік в інших країнах, оскільки збільшаться ціни на харчові продукти, енергоносії та добрива.

Як пише BBC, на діловому заході в США Малпасс наголосив, що кризу відчують не тільки в Росії та Україні, але і в інших країнах, а її вплив буде "дуже негативним".

"Зважаючи на те, як ми дивимося на світовий ВВП, зараз не вдається побачити, як ми можемо уникнути рецесії. Ідеї подвоєння цін на енергоносії достатньо, щоб викликати рецесію", — сказав він.

Малпасс також зазначив, що багато європейських країн все ще занадто залежать від Росії щодо нафти та газу, навіть попри те, що вони розробляють плани зі зменшення свої залежності від російської енергії. На його думку, скорочення постачання російських енергоносіїв може уповільнити економіку в країнах ЄС.

Він додав, що високі ціни на енергоносії вже тиснуть на Німеччину, яка має найсильнішу економіку в Європі.

Голова Світового банку зазначив, що перебої в постачаннях зерна, зокрема, вдарять по Лівану, у якого немає власних запасів, а уповільнення сільськогосподарських секторів вже відчувають і інші держави.

Читайте також: Бомбардування "хлібного кошика": як війна Росії проти України поглиблює світову продовольчу кризу

ВВП, або валовий внутрішній продукт, є показником економічного зростання. Це один з найважливіших способів вимірювання того, наскільки добре чи погано працює економіка. Це допомагає підприємствам визначити, коли розширюватися та залучати більше працівників або інвестувати менше та скорочувати робочу силу.

Уряди також використовують його для ухвалення рішень, зокрема податків. Це ключовий показник, поряд з інфляцією, для центральних банків, коли вони розглядають, підвищувати чи знижувати процентні ставки.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • Російське вторгнення не лише призвело до руйнувань і гуманітарної катастрофи в Україні, а й може поставити під загрозу продовольче забезпечення 1,7 мільярда людей.
  • Україна запропонувала створити Організацію країн-експортерів зерна, яка б допомогла запобігти голоду у світі, а також захищала б інтереси своїх членів у питанні імпорту зернової продукції.
  • Через війну в Україні у світі зросли ціни на зерно. Бойові дії вже призвели до непрямого тиску на ціни на зерно у світі. РФ продовжує блокувати українські порти, це призводить до нестачі поставок і до подальшого зростання цін на багато основних продуктів, йдеться у повідомленні британської розвідки.
  • Представник Всесвітньої продовольчої програми ООН Мартін Фрік повідомив, що в портах України через війну заблоковано майже 4,5 мільйона тонн зерна, а залізниці недостатньо для експорту.
  • Як раніше повідомляв перший заступник очільника Мінагрополітики Тарас Висоцький, до війни Україна постачала 10 % світового експорту пшениці, понад 15–20 % ячменю, понад 50 % соняшникової олії. Україна обмежила експорт деяких зернових на час війни.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 92. Текстовий онлайн

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

Війна й посівна: чи буде в Україні і світі продовольча криза — думки фермерів, економістів та Мінагро

Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу