На час воєнного стану уряд України обмежив експорт низки продовольчих товарів. Станом на зараз це стосується гречки, жита і вівса, повідомив в етері загальнонаціонального телемарафону перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
За його словами, уряд щомісяця переглядає ситуацію із забезпеченням України продовольством і коригує обмеження щодо тих товарів, із якими ситуація критична. Водночас для товарів, яких в Україні надлишок, регулювання запроваджувати не будуть.
"Щодо, наприклад, соняшникової олії чи кукурудзи, яких у нас достатньо, тут регулювання немає. Міністерство фактично в щомісячному режимі оновлює баланси і виносить на розгляд уряду питання щодо того чи іншого регулювання, щоб фізично були доступні продукти передусім для споживання українцями", — цитує Висоцького "Укрінформ".
Читайте також: Знищили пшениці для 120 млн людей: наслідки обстрілу елеватора у Рубіжному
Що відомо
- У березні 2022 року, незабаром після початку повномасштабного вторгнення Росії, уряд України запровадив нульові квоти на експорт жита, вівса, гречки, проса, цукру та солі, придатної для споживання людьми.
- Як раніше повідомляв перший заступник очільника Мінагрополітики Тарас Висоцький, до війни Україна постачала 10 % світового експорту пшениці, понад 15–20 % ячменю, більше 50 % соняшникової олії.
- Станом на 4 травня на російську території з тимчасово окупованих територій України вивезли вже близько 400 000 тонн зернових, а росіяни погрожують фермерам забрати ще як мінімум 70 % майбутнього врожаю.
- При цьому в портах України через війну заблоковано майже 4,5 мільйона тонн зерна, повідомив представник Всесвітньої продовольчої програми ООН Мартін Фрік
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 73. Текстовий онлайн
Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України
The Economist: економіка Росії "знову стоїть на ногах" попри санкції. Чому
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!