Росія зруйнувала "сховище" минулих суперечностей між Україною і Польщею — Зеленський

Виступ Володимира Зеленського у Верховній раді 22 травня 2022 року / Фото: Канцелярія президента Польщі

​Повномасштабним нападом на Україну Росія зруйнувала непорозуміння між українським та польським народами і об'єднала їх.

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час виступу у Верховній раді.

"Сама того не усвідомлюючи, 24 лютого Росія зруйнувала своєрідне "сховище" минулих суперечностей між Україною і Польщею. В один день стало ясно, що всі ці суперечності не мають сили, коли є сила такої загрози. Загрози виживанню наших народів", – сказав він.

Президент наголосив, що разом зі своїм польським колегою Анджеєм Дудою, прагнучи справжнього порозуміння між народами, розбирали це "сховище".

"Ми планували збудувати Меморіал примирення на спільному кордоні. Але українські кордони перейшли ті, хто хоче інших меморіалів. І присвячених зовсім не миру.​24 лютого змінило наші народи. Наші країни. Хоча це і не випадково", – сказав він.

Зеленський зазначив, що у найважчі періоди українці і поляки єднаються і стають пліч-о-пліч, попри минулі чвари і "туманності", щоб захистити всесвіт "під назвою свобода і незалежність, у часи, коли хтось чинить варварство космічного масштабу".

​"24 лютого ми почали писати новий том нашої спільної історії. Єдність наших народів має тривати вічність. Її ніколи більше не має паплюжити ворожнеча", – сказав він.

Зеленський процитував слова Папи Римського Івана Павла II, який закликав українців і поляків позбутися поневолення сумними спогадами про минуле і дивитися одне на одного поглядом примирення.

"Стільки гіркоти й болю пережили два наші народи за останні кілька десятиліть. Нехай цей досвід служить очищенням. Нехай кожен буде готовий поставити те, що об’єднує вище, ніж те, що розділяє. Шукати те, що лікує. Щоб разом вони могли будувати майбутнє, засноване на взаємній повазі, братерстві, братній співпраці та справжній солідарності", – процитував президент понтифіка.

Він наголосив, що Україна і Польща обрали один шлях і на ньому навчилися розрізняти ворогів і цінувати та поважати друзів.

Що відомо

  • Напередодні польський лідер Анджей Дуда прибув із візитом до України, що зокрема виступити з посланням у Верховній раді як перший глава іноземної держави з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
  • Під час виступу у Верховній раді Дуд зазначив, що Україну потрібно відбудовувати за кошти воєнних репарацій Росії, зокрема від конфіскації російських валютних резервів у західних банках.
  • Президент України Володимир Зеленський у режимі відеоконференції виступить із промовою на відкритті Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) у Давосі, який триватиме з 22 по 26 травня.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 88. Текстовий онлайн

"Як війна гібридна, так, чесно, буде й гібридний мир". Що сказали Зеленські в інтерв'ю до 3 річниці інавгурації

"Звичайне життя стаціонару, тільки пацієнти усі з кульовими пораненнями", — хірург з Ворзеля

Перший суд над російським військовим: хто такий Вадим Шишимарін і в чому його звинувачують

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу