Перейти до основного змісту

Bild: Німеччина має зайві БМП Marder, але не хоче передавати їх в Україну

ЗМІ
. Бойова машина піхоти Marder 1А3. Фото: Wikimedia Commons

Міністерство оборони Німеччини має понад 60 бойових машин піхоти MarderБМП Marder — це німецька гусенична бойова машина піхоти, яка перебуває на озброєнні танко-гренадерських дивізій бундесверу з 1970-х років.Місткість машини – 10 осіб, БМП озброєна 20-мм автоматичною гарматою RH 202 та спареним з нею 7,62-мм кулеметом MG3, встановленим на лафеті зверху двомісної вежі. Гармата Rh 202 заряджається патронами 20×139 мм. Ще один 7,62-мм кулемет MG3A1 розташований на даху десантного відділення та має дистанційне управління., які не планує використовувати і при цьому не передає Україні. Про це з посиланням на таємний документ Міноборони ФРН повідомляє німецький таблоїд Bild.

Згідно з документом, бундесвер має у своєму розпорядженні "понад 62 Marder конфігурації A3, які більше не використовуються". З них 32 за потреби можна полагодити й використати знову, ще 30 — лише використати для запчастин.

Джерело Bild зазначає, що для приведення доступних Marder у бойову готовність знадобиться багато часу — від дев’яти до дванадцяти місяців, але якщо залучити німецькі оборонні підприємства, цей процес пришвидшиться.

Видання додає, що раніше офіційні посадовці Німеччини заперечували наявність у них бронетранспортерів, про які просила Україна. Зокрема, таку відповідь Міноборони ФРН надало виданню Focus, яке першим повідомило про Marder.

"Самі числа показують, що не через технології, а лише через політичне небажання ми не обіцяємо надати Україні Marder, принаймні на осінь", — зазначає джерело Bild.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник прокоментував публікацію таблоїда словами: "Ці бойові машини піхоти Marder ТЕРМІНОВО потрібні Україні!"

У квітні німецька газета Welt am Sonntag повідомила, що німецький концерн Rheinmetall звернувся до федерального міністерства економіки з проханням дати дозвіл на постачання 100 бойових машин піхоти Marder Україні.

Пізніше з'ясувалося, що через політику нейтралітету Швейцарія затримала постачання німецької зброї в Україну, заблокувавши реекспорт боєприпасів свого виробництва, які використовуються в Marder.

Читайте також: Der Spiegel: Польща і Німеччина не можуть домовитися через передачу озброєння Україні

Що відомо

  • 26 квітня міністерка оборони країни Німеччини Крістін Ламбрехт заявила, що Німеччина передасть Україні зенітні самохідні установки Gepard, а вже 28 квітня бундестаг переважною більшістю проголосував за постачання важкого озброєння Україні.
  • 6 травня Ламбрехт повідомила, що Німеччина досягла домовленості про постачання Україні семи самохідних броньованих гаубиць Panzerhaubitze 2000.
  • 10 травня міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок повідомила, що Німеччина вже надала Україні 16 мільйонів снарядів, тисячі фауст-патронів, ракетні комплекси Stinger та тисячі інших озброєнь. Наступним кроком будуть танки, гаубиці, засоби для боротьби з дронами та наземними військами.
  • Німецький бундесвер 11 травня розпочав навчання українських військовослужбовців керуванню самохідними артилерійськими установками Panzerhaubitze 2000Panzerhaubitzen 2000 — це важкі артилерійські установки, розроблені німецьким концерном Krauss-Maffei Wegmann. Ці гаубиці надійшли на озброєння Бундесверу восени 1998 року.Panzerhaubitzen 2000 оснащена стволом довжиною 52 калібри (8 м), автоматичною системою заряджання з боєкомплектом у 60 снарядів і 228 модульних метальних зарядів. Крім того, установка має сучасну точну систему наземної навігації. Такі гаубиці здатні стріляти на відстань до 40 кілометрів..
  • Німеччина передасть Україні 15 самохідних артилерійських установок Gepard у липні 2022 року. Про це йшлося в телефонній розмові міністрів оборони України та Німеччини Олексія Резнікова та Крістін Ламбрехт.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 87. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції