Перейти до основного змісту

Der Spiegel: Польща і Німеччина не можуть домовитися через передачу озброєння Україні

ЗМІ
. Танк Leopard 1A5. Фото: defence-ua.com / Gabriel Orosco

Польща звинувачує Німеччину в порушенні домовленості щодо заміщення озброєння, яке та передала Україні для протистояння російській агресії. Натомість у Берліні стверджують, що не мають техніки, про яку просить Варшава.

Про це з посиланням на дипломатичні джерела повідомляє німецьке видання Der Spiegel.

З початку російського вторгнення Польща передала майже всі з-поміж 240 танків радянського зразка і покладалася на домовленості з Німеччиною про їхнє заміщення більш сучасною технікою.

Варшава зажадала сучасні німецькі танки Leopard, а не більш застарілі моделі (які передали, приміром, Чехії). Натомість у Берліні заявили, що не можуть прийняти такі домовленості, адже танки Leopard останньої модифікації навіть не надійшли на озброєнні бундесверу.

"Німці пообіцяли зміцнити нашу оборону, але, на жаль, нічого для цього виконано не було… Німеччина обіцяла поповнити наші запаси, але не зробила нічого", — заявив в інтерв’ю Der Spiegel заступник міністра закордонних справ Польщі Шимон Шинковський.

Німецькі джерела видання зазначають, що Берлін намагався досягти компромісного вирішення ситуації, зокрема пропонував передати Польщі танки Leopard, але більш застарілої моделі, які потім будуть модернізовані. Але Варшава відмовилася.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Стало відомо, коли Україна отримає від Німеччини САУ Gepard

Вторгнення Росії в Україну, день 87. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції