Чехія отримає нові німецькі танки замість переданих Україні вже цього року — ЗМІ

Military Cabinet

Німеччина може розпочати процес передачі Чехії танків Leopard 2 A4 замість радянських Т-72, який чеська сторона передала Україні, вже у 2022 році.

Про це повідомляє Der Spiegel.

"Цього року Чехія повинна отримати замість 14 основних бойових танків Leopard 2 A4 і одну ремонтно-евакуаційну машину на базі Leopard 2", — йдеться у повідолменні.

При цьому поставки також мають включати 30-денний запас 120-мм боєприпасів.

"Обладнання та боєприпаси надійдуть із промислових запасів та фінансуються Федеративною Республікою Німеччина. Відповідальність за подальше обслуговування покладається на Чеську Республіку", — зазначає видання.

Як нагадує Der Spiegel, Чехія висловила бажання суттєво підтримувати Україну у протистоянні з Росією. Відтак чеський уряд вже відправив 20 основних бойових танків Т-72 із власних запасів.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • 12 травня повідомлялось, що Чехія веде перемовини із Німеччиною щодо надання країні нових танків Leopard. Вони мають замінити танки, що нині перебувають на озброєнні чеської армії та які вона планує передати Україні.
  • Міністерка оборони країни Яна Чернохова заявила, що надані Чехії танки можуть бути не найновішими, а "десь посередині" між старим Leopard 1 та новим Leopard 2.
  • У танкових частинах Чехії є 30 модернізованих танків Т-72М4СЗ. При цьому на складах зберігається ще кілька десятків модернізованих танків, які пройшли модернізацію.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 86. Текстовий онлайн

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!