"Очікуємо позитиву щодо постачання MLRS" — Зеленський про майбутню зустріч міністрів оборони

Президент України Володимир Зеленський, 5 квітня 2022 року. Фото: ОПУ

Україні для відвоювання ініціативи та звільнення своїх територій необхідні реактивні системи залпового вогню M270 MLRS, і є надія, що позитивне рішення щодо їх постачання буде прийнято під час чергової зустрічі міністрів оборони 23 травня.

Про це президент України Володимир Зеленський говорив на спільній пресконференції з прем'єр-міністром Португалії Антоніу Коштою у Києві.

"Ще раз звертаюсь до тих країн, які бояться надавати Україні MLRS. Всі бояться, що Україна буде якимось чином наступати на РФ. Хочу всім нагадати, що війну ми ведемо саме на своїй території. І навіть якщо хтось з країн Європи чи світу звик, що Донбас це окупована територія Росією, і вже звикли до того, що там роздали російські паспорти, то ми хотіли б сказати, що це не дуже добрі звички", — заявив Зеленський.

Водночас президент відзначив, що той факт, що зустрічі міністрів — це вже позитивне очікування і позитивний результат.

"Не треба боятися, треба об'єднуватися. Росія боїться міцного об'єднання ЄС, США які будуть діяти як один організм. І в цьому єдиному організмі кулак — це Україна", — додав він.

Друга зустріч Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн", ініційована міністерством оборони США, відбудеться 23 травня у віртуальному форматі.

Що відомо

  • 26 квітня на авіабазі "Рамштайн" у Німеччині відбулася зустріч міністрів оборони 40 країн, метою якої було узгодження військової допомоги для України у протистоянні з Росією. За її результатами було домовлено утворити постійну Контактну групу на підтримку України, яка збиратиметься кожного місяця.
  • Як заявила після зустрічі тодішня речниця Білого дому Джен Псакі, понад 30 країн зголосилися виділити більш як п’ять мільярдів доларів для надання військової допомоги Україні в її протистоянні з Росією.
  • Друга зустріч Контактної групи з оборони України, ініційована міністерством оборони США, відбудеться 23 травня у віртуальному форматі.

Читайте також

Зустріч 40 міністрів на базі "Рамштайн" — це перше засідання військової антипутінської коаліції — Клімкін

Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні

Яку зброю та на яку суму Україна отримала від США з початку війни

Вторгнення Росії в Україну, день 87. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу