В тимчасовій окупації РФ перебувають 235 медичних закладів — Ляшко

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, фото УНІАН

На тимчасово окупованих російськими військами територіях знаходиться 235 медичних закладів, більшість з них – у Херсонській області. Режим виплат таким закладам продовжено, проте є проблеми з постачанням ліків.

Про це під час засідання уряду повідомив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

"Найбільшою проблемою наразі є забезпечення регіонів в тимчасовій окупації необхідними ліками та медичними виробами. Країна-агресор вже не перший тиждень блокує постачання ліків, зокрема й життєво необхідних, з підконтрольних Україні територій, де відбувається спроба встановити окупаційний режим", — зазначив Ляшко.

Міністр наголосив, що штучно сформовані складнощі для доставлення ліків і пов’язаний з цим їх дефіцит є черговим злочином проти людяності, які вчиняють "терористи з Російської Федерації" на території України.

Також, за словами, очільника МОЗ, наразі продовжено режим виплат медичним закладам на тимчасово окупованих територіях, де є належний зв’язок із керівництвом для проведення платежів.

Так, за період лютий-травень медзаклади у Донецькій, Запорізькій, Луганській та Херсонській областях за Програмою медичних гарантій отримали понад 5,2 мільярда гривень. Лише щодо 18 закладів на тимчасово окупованих територіях наразі відсутні дані щодо виплат заробітної плати за квітень, оскільки їх керівництво не виходить на зв'язок. Триває співпраця з військовими адміністраціями щодо цього питання.

Що відомо

  • ВООЗ підтвердила 200 нападів на лікарні з початку війни в Україні.
  • Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко закликав ВООЗ закрити своє бюро неінфекційних хвороб у Москві, а також виключити представників Росії з Виконавчого комітету Організації.
  • МОЗ Німеччини пропонує допомогу Україні у відновленні системи охорони здоров'я.
  • Міністерство охорони здоров’я протягом тижня отримало 120 тонн лікарських препаратів у формі гуманітарної допомоги.

Читайте також

"Звичайне життя стаціонару, тільки пацієнти усі з кульовими пораненнями", — хірург з Ворзеля

Як медична система України пристосувалася до війни. Розповідає очільник МОЗ

"Я — лікар". Як українські цивільні медики рятують людей під обстрілами

На рубежі активації та пригнічення: як війна впливає на імунітет людини

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу