Литва з 22 травня припинить імпорт енергоносіїв з РФ

Фото: Shutterstock

Литва з 22 травня повністю припинить імпортувати російські енергоносії: нафту, газ і електроенергію.

Як повідомляється на урядовому сайті Литви, оператор біржі Nord Pool відмовився від купівлі російської електроенергії в єдиного її імпортера в країнах Балтії – групи Inter RAO.

"Це дуже важливий рубіж не тільки на шляху Литви до енергетичної незалежності. Це вираження нашої солідарності з Україною, що воює, ми не можемо дозволити, щоб на наші гроші фінансувалася російська військова машина", — прокоментував міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс.

При цьому він наголосив, що Литва стане повністю енергетично незалежною тоді, коли успішно завершить синхронізацію, а свої енергетичні потреби покриє за рахунок місцевої зеленої енергетики та стане державою-експортером.

До цього часу потреби Литви в газі забезпечувалися за рахунок терміналу СПГ у Клайпеді, куди надходить газ із США, в електриці – за рахунок місцевої електрики та імпорту з країн ЄС через з'єднання зі Швецією, Латвією та Польщею.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • 20 травня Росія заявила про намір припинити постачання природного газу до Фінляндії із 21 травня 2022 року на тлі відмови фінської сторони переходити на нову схему сплати.
  • 1 травня запрацював газопровід GIPL довжиною 508 кілометрів, що з'єднує Литву і Польщу. Україна зможе отримати доступ до терміналів зрідженого газу цих країн вже влітку цього року.
  • 23 квітня Фінляндія, Литва, Латвія та Естонія заявили про скорочення імпорту електроенергії з Росії.
  • Країни ЄС не зголосилися платити за російський газ у рублях на вимогу Кремля.
  • 26 квітня газові компанії Польщі та Болгарії — PGNiG та "Булгаргаз" — отримали від російського "Газпрому" повідомлення про припинення постачання газу. 27 квітня це офіційно підтвердили в Росії. Причиною стала відмова платити за блакитне паливо в рублях на вимогу Москви.
  • Україна запропонувала ввести "іранську модель" санкцій проти російського газу. Це означає, що газ йтиме в Європу, а гроші за нього надходитимуть не напряму в Росію, а на спеціальні депозитні рахунки в європейських банках.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 86. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!