Як на Сумщині затримали росіянина Вадима Шишимаріна, якого судять за вбивство селянина

Суспільне Суми

19 травня у Києві продовжився суд над росіянином Вадимом Шишимаріним . Це перший судовий процес щодо воєнних злочинів російських військових. Перше засідання відбулося 13 травня. 21-річного командира відділення "4-ї танкової Кантемирівської дивізії Московської області" звинувачують у вбивстві цивільного на Сумщині. Ми побували на місці злочину і відновили хронологію подій.

Олександра Шеліпова, якому було 62 роки, росіяни застрелили біля його дому 28 лютого, коли чоловік вів велосипед і розмовляв телефоном з товаришем, говорить удова загиблого Катерина Шеліпова. Жінка почула кулеметну чергу і вибігла на вулицю.

Місце, де застрелили Олександра Шеліпова. Суспільне Суми.

"Я до нього підбігла, а в нього голова розбита і мозок розлетівся. Я з сусідкою його рядном накрили, бо люди по вулиці ходили, щоб же ж не страшно було", — згадує вдова загиблого.

П’ятеро російських військових, серед яких був і Вадим Шишимарін, забрали приватне авто тут, в селі Чупахівка і рушили вглиб української території — до наступного села Перелуг.

"Три чоловіки нас було. – З мисливською зброєю? – Так, так з мисливською зброєю. – А яка зброя, можете сказати? – В мене "ТОЗ-66", горизонталка, 12 калібр. – А у ваших товаришів? – "ІЖовки" чи "ТОЗовки", у одного 16-ий калібр, у другого 12-ий, зараз не скажу про марки", — розповідає мисливець Олександр Івахненко.

Олександру Івахненку нині 62 роки, говорить, що замолоду служив строкову на радянсько-китайському кордоні, також він досвідчений мисливець. Ми на тому ж місті перед містком, де він зайняв бойову позицію з трьома друзями.

Суспільне Суми

"Нам подзвонили з Чупахівки, що відбили вони машину, постріляли людей і почали тікати в бік Перелуг. На всіх парах вони перли. Піднята задня ляда була, вони сиділи ззаду з автоматами, вікна вибиті. Вони під’їхали на бугор, стали, с. Комиші – прямо. І ми зрозуміли – кацапи. Пропустили їх за місток і почали стріляти по них. А вони тоді повикачувалися на ходу з машини і почали по нас з автоматів та кулемета робити і почали від нас тікати вже на таку відстань, що ми з рушницями нічого їм не зробимо. Кричу: киньте зброю, підніміть руки, здайтеся! А вони по нас з автоматів луплять", — згадує Олександр Івахненко.

Авто з вбитим ним водієм-росіянином злетіло у ставок в цьому місці.

Суспільне Суми

Чоловік розповідає: "Вони на ту сторону ставка перебігли, забігли в село і почали по нас стрілять. І тоді із села вискочили і побігли в бік с. Оленинське, на свинарник. - Скільки часу пройшло з того часу, як ви взнали, що їдуть росіяни і до того, щоб прийняти рішення вступити з ними в бій? – Хвилин 10, не більше, як подзвонили нам з Чупахівки".

Сторож свиноферми Микола Яризько говорить, що коли о восьмій вечора прийшов на роботу, потрапив у полон: "Прийшов на роботу, відкриваю двері – з двох боків два стволи: заходь, батя. Ну, що, де ти дінешся. Заходжу: один лежав на дивані з ногою. Калінін, чи як його там – старший лейтенант. Один сидів рука пухла, а той з ногою, хусткою забинтованою. Вони зразу: їсти! Немає у вас їсти? Кажу: немає, не брав. А курить? Курить було, бо кажуть: ми два дні не спали, не їли. Там кусень хліба було – дівчаче, вони з’їли та чаю попили. До двох ночі, а тоді вони поснули, грубу розтопили, вони сушилися, і я – Втекли? – Так".

Суспільне Суми

Сторож української свиноферми, поки був у полоні, розвінчував російським військовим міфи їхньої пропаганди, згадує: "Дивувалися як ми живемо. Питає цей, офіцер: чим ви топите – дровами? Ні, кажу, газом. А він стоїть: як газом? Ми на газу сидимо, а газу в нас немає. Питає: а правда, що Зеленський зброю цивільним роздав? Кажу: роздав автоматів багато. А він каже: кінець нам!".

Суспільне Суми

На наступний день групу росіян затримали у сусідньому селі, вони здалися місцевій теробороні.

Напередодні удова загиблого Катерина Шеліпова так оцінювала міру покарання для вбивці свого чоловіка: "Я так вважаю, що пожиттєво. Людина йде, нікого не чіпає. Він (російський військовий) каже: мене змусили. Ну, змусили, але ж ти міг десь в бік вистрелити, під ноги, вгору, але ж не в людину".

19 травня на суді жінка сказала, що "якщо його поміняють на наших маріупольських захисників, хлопців-героїв "Азовсталі" — я не буду проти".

Що відомо

  • Суд над російським солдатом: Товариш Шишимаріна пояснив, чому він вбив цивільного.
  • Дружина Олександра Шеліпова, загиблого від рук російського солдата Вадима Шишимаріна, суд над яким проходить 19 травня в Києві, під час засідання повідомила, що вона просить довічного ув'язнення для російського солдата. Водночас вона не проти, аби Шишимаріна обміняла на бійців "Азовсталі".
  • Напередодні російський військовий, який вбив цивільного українця, повністю визнав провину на суді та готовий надати свідчення.
  • 13 травня у Києві розпочався перший судовий процес проти російського військового. Його обвинувачують у вбивстві цивільного.
  • 11 травня Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова повідомила, що командир відділення в/ч 32010 "4 танкова Кантемирівська дивізія Московської області" Вадим Шишимарін стане першим російським військовим, який постане перед судом за вбивство цивільного на Сумщині.
  • Слідство встановило, що цей 21-річний російський військовий 28 лютого 2022 року вбив беззбройного мешканця смт Чупахівка Сумської області, який вів узбіччям дороги велосипед. Перед цим колону, в якій був сержант Шишимарін розбили ЗСУ. Втікаючи, він із ще 4 співслужбовцями обстріляли з автоматів приватний автомобіль та заволоділи ним. На вкраденій машині з пробитими ними ж колесами вони заїхали в село. Дорогою побачили чоловіка, який повертався додому і говорив телефоном. Один із військових наказав сержанту вбити цивільного, щоб він не повідомив про них українським захисникам. Той здійснив декілька прицільних пострілів через відкрите вікно автомобіля із автомата Калашникова у голову 62-річного потерпілого. Чоловік помер на місці всього в декількох десятках метрів від свого будинку.
  • Четвертого травня Служба безпеки розповсюдила відео, у якому полонений російський військовий розповідає, як вбив українця. З його слів, колона техніки РФ рухалася до міста Суми "для залякування українського народу".

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram