Суд над російським солдатом: дружина загиблого не проти його обміну на бійців "Азовсталі"

Важливо
Вадим Шишимарін під час засідання суду, в Києві, 13 травня 2022 р, фото: УНІАН

Дружина загиблого від рук російського солдата Вадима Шишимаріна, суд над яким проходить 19 травня в Києві, під час засідання повідомила, що вона просить довічного ув'язнення для російського солдата. Водночас вона не проти, аби Шишимаріна обміняла на бійців "Азовсталі".

Про це Катерина Шеліпова повідомила під час засідання, яке транслює Суспільне.

"Я думаю, що йому довічне ув'язнення. Але якщо його поміняють на наших маріупольських захисників, хлопців-героїв "Азовсталі" — я не буду проти", — сказала Катерина Шеліпова.

Вадим Шишимарін під час засідання попросив пробачення у дружини вбитого Катерини Шеліпової. Шишимарін докладно розповів, як застрелив мирного жителя, який їхав велосипедом.

"Прапорщик Кафуров наказав стріляти. Я відмовився. Тоді ще один військовослужбовець загрозливим тоном наказав мені стріляти, аргументувавши це тим, що він здасть нас. Я вистрілив короткою чергою", — розповів він.

Напередодні російський військовий, який вбив цивільного українця, повністю визнав провину на суді та готовий надати свідчення.

11 травня Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова повідомила, що командир відділення в/ч 32010 "4 танкова Кантемирівська дивізія Московської області" Вадим Шишимарін стане першим російським військовим, який постане перед судом за вбивство цивільного на Сумщині.

Слідство встановило, що цей 21-річний російський військовий 28 лютого 2022 року вбив беззбройного мешканця смт Чупахівка Сумської області, який вів узбіччям дороги велосипед. Перед цим колону, в якій був сержант Шишимарін, розбили ЗСУ. Втікаючи, він із ще 4 товаришами по службі обстріляли з автоматів приватний автомобіль та заволоділи ним.

Читайте також: МКЧХ веде реєстр військових, які залишають “Азовсталь”

17 травня 264 українських військових з "Азовсталі" евакуювали в окуповані Новоазовськ та Оленівку. Захисники "Азовсталі" будуть повернуть на підконтрольну Україні територію у межах обміну, наразі Міноборони просить не коментувати процес евакуації та не реагувати на заяви РФ про те, що зокрема "Азов" не підлягає обміну.

Читайте також: Обличчя "Азовсталі". Історії захисників Маріуполя